Путіну доведеться ухвалювати непрості рішення — експерт про економіку РФ

Ілюстративне фото: gettyimages.com

У Росії в грудні 2022 року змінилася ситуація з доходами через зниження цін на нафту, тому у 2023 році президенту РФ Володимиру Путіну доведеться ухвалювати непрості рішення. Про це сьогодні, 16 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав професор в IE Business School (Мадрид) Максим Миронов.

За його словами, у Росії взагалі не було проблем із грошима настільки, що в липні Кремль шантажував Європу припиненням постачання газу.

“Зараз ситуація інша, і ми вже бачимо, що різко в грудні знижують ціни на нафту. Ми вже бачимо, що рубль упав, з 50 рублів у липні, зараз 70, тобто — 40% девальвація. Ми бачимо, що Путін уже проводить нараду і вимагає, щоб від введення стель бюджет не постраждав. Ну, звичайно, бюджет не підлаштується, не стане, як хоче Путін. Тому цього року вже буде суттєво серйозна ситуація. Я дуже сподіваюся, що Путіну доведеться робити непрості рішення, тому що у 2022 році йому вистачало грошей на все. Йому вистачило грошей, щоб і вбивати українців, і щоб платити пенсії та зарплати без істотного зниження, і щоб підтримувати компанії, які втратили багато вторгування”, — зазначив Миронов.

Він звернув увагу, що у РФ виробництво машин впало вдвічі.

“Я не сумніваюся, що Путін буде продовжувати витрачати гроші на війну. На жаль, це в нього — ідея фікс. Подивіться його новорічне звернення. Він готовий просто воювати до останнього українця, до останнього росіянина, але йому доведеться скорочувати витрати на інші витрати, на пенсії. Уже, до речі, пенсії проіндексували, менше, ніж інфляція. Це означає, що в реальному вираженні пенсії на 7% впали. Доведеться скорочувати зарплати, доведеться, можливо, затримувати зарплати. І ось це буде зростання напруженості”, — розповів експерт.

Водночас Максим Миронов не впевнений, що росіяни вийдуть на вулиці, якщо не отримуватимуть зарплати, тому що їх 20 років залякували.

Читайте також: Росія може знову пережити листопад 1917 року — про прийдешнє падіння доходів бюджету РФ розповів експерт

Прямий ефір