Пригожин втрачає авторитет в очах Путіна: чому фаворит зазнав поразки (ВІДЕО)

Євген Пригожин. Фото: twitter.com/RidusNews

Із 50 тисяч ув’язнених, завербованих Євгенієм Пригожиним у ПВК “Вагнер”, в Україні зараз воюють лише 10 тисяч. Про це розповіла голова благодійного фонду “Русь сидящая” Ольга Романова. Вона каже — решта, приблизно 40 тисяч людей, убиті або зазнали поранення, зникли безвісти або потрапили в полон. Романова розповіла і про масове дезертирство із ПВК восени минулого року. Водночас “вагнерівці”, за її словами, часто поверталися до Росії, прихопивши з собою зброю. Засновник ЧВК “Вагнер” Пригожин, який обіцяв Путіну виграти війну, свого слова не дотримав, передає FREEДОМ.

Як йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни, Пригожин втратив авторитет в очах президента Росії Володимира Путіна. На думку аналітиків, через те, що найманці не можуть взяти Бахмут, глава Кремля вирішив показати Пригожину його місце.

“Схоже, Путін вирішив не покладатися на Пригожина та його нерегулярні сили і натомість знову довірився Герасимову, Шойгу та звичайним російським військовим. Рішення Путіна зосередитись на звичайних російських силах і покладатися на них маргіналізує групу “Вагнер”, — йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики заявили, що у попередні місяці Путін спирався саме на Пригожина та генерала Суровікіна у реалізації військової кампанії на території України. Перший мав завоювати якнайбільше територій, а другий — морально зламати українців масованими ракетними ударами. Обидві спроби виявилися невдалими. Більше того, внаслідок майже року бойових дій Росія зазнала шалених втрат і виснажила запаси високоточної зброї.

Щоби захопити місто Бахмут Донецької області Євгеній Пригожин безжально кидав на штурм своїх найманців. Відомо, що у боях за Бахмут та Соледар ПВК “Вагнер” було практично розбито. За оцінками CNN, першими в атаку Пригожин відправляє завербованих ув’язнених, втрати яких становлять до 80%. Далі йдуть досвідченіші бійці-контрактники з тепловізорами та приладами нічного бачення.

“Незважаючи на жорстоку байдужість до втрат, продемонстровану самим Пригожиним, тактика ПВК “Вагнер” однаково ефективна для погано підготовлених мобілізованих військ, що становлять більшість сухопутних військ Росії”, — йдеться в публікації CNN.

Поки Пригожин знищував більшу частину своїх найманців у Донецькій області, Шойгу та Герасимов займалися навчанням мобілізованих та підготовкою боєприпасів. У результаті було оголошено реформу армії РФ.

“Пригожин вірив у свою власну перебільшену думку про якість і важливість своїх сил, які здебільшого складаються з ув’язнених, і в їхню здатність перевершити звичайні збройні сили Росії, а також у свої перспективи зайняти місце у владі ближче до Путіна. Звичайно, його риторика та самопрезентація стали владними та демонстративно чванливими, поки справи у нього не пішли наперекіс”, — зазначили в ISW.

За словами голови фонду “Русь сидящая”, через постійну нестачу “гарматного м’яса” ПВК “Вагнер” продовжує вербувати ув’язнених у російських в’язницях. Тепер найм проходить у Чечні. За інформацією Ольги Романової, це вже третя хвиля вербування ув’язнених для участі у війні в Україні.

У Вашингтоні вважають, що Пригожину не вдасться кардинально змінити ситуацію на фронті. За словами спікера Об’єднаного комітету начальників штабів США Дейва Батлера, ПВК немає таких сил і можливостей, щоб просуватися вперед на полі бою.

Прямий ефір