Проєкти відновлення регіону представила Луганська ОВА на ReBuild Ukraine — подробиці (ВІДЕО)

Артем Лисогор. Скріншот: uatv.ua

На міжнародній офлайн-платформі Rebuild Ukraine, яка об’єднує проєкти відновлення, технології, обладнання та інвестиції, необхідні для відновлення економіки регіонів України, зруйнованих війною, Луганська область презентувала 39 проєктів регіонального та місцевого значення, інформує FREEДОМ.

У Луганській області від початку повномасштабної війни Росії проти України зруйновано близько 80% доріг, об’єктів інфраструктури, підприємств і житлових будинків. Щоби після перемоги України максимально швидко розпочати відновлення, переговори з потенційними інвесторами представники територіальних громад ведуть уже зараз, акцентують представники місцевої влади.

“Треба готуватися саме зараз. Тому, що коли почнеться шлях відновлення після деокупації — цього часу вже не буде, виникне багато інших завдань. І відновлення житла, і відновлення дорожньої мережі. І питання економіки. І мільйони інших нагальних питань. Починаючи зі світла і закінчуючи пенсіями. Тому, якщо зараз не підготувати ті проєкти, і вже не знайти заздалегідь тих партнерів, які зможуть долучитися і будуть спрямовувати свої фінанси, щоб допомогти країні, або допомогти тій чи іншій територіальній громаді, треба вже зараз опрацьовувати ці проєкти”, — сказав начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор.

Стратегічними для післявоєнного відродження регіону є відновлення транспортної інфраструктури, магістральної лінії водопостачання, відновлення та розвиток агропромислового комплексу.

Загальна вартість цих проєктів — майже 1,5 млрд доларів. І вже є попередні домовленості із західними компаніями, які будуть готові вкладати ці кошти у відродження Луганщини.

Читайте також: Іноземні інвестори готові вкладати в Україну вже зараз: що приваблює бізнес (ВІДЕО)

Прямий ефір