Провал путінської мобілізації — що відбувається в армії Росії (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Щонайменше 9 тисяч росіян було мобілізовано незаконно. Ці цифри озвучила і російська влада. Власне, і прокол у Кремлі визнали чи не вперше. Під час зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним про провали призову розповів генеральний прокурор Росії Ігор Краснов. І це далеко не єдина проблема кульгавої мобілізації, повідомляє FREEДОМ.

“Мобілізація давно не проводилася, виявлено масу істотних проблем, що стало для багатьох уроком, змусило переглянути підходи в організації військового обліку, формування відповідних баз даних військовослужбовців. На жаль, були проблеми і пов’язані з виплатами військовослужбовцям належного їм грошового утримання”, — повідомив Краснов.

На цій зустрічі Путіну доповіли, що понад 9 тис. російських чоловіків були призвані незаконно. На фронті опинилися всі без розбору — хто ніколи не служив в армії, люди після операції, інсультів, інфарктів, діабетики і ті, кому складно пересуватися після травм. Скільки з них усе ще живі — залишається тільки здогадуватися.

“Якщо він каже 9, значить їх на порядок більше. Значить дійсно масштаби цього були гігантські. Але навіть якщо ми повіримо в цифру 9 тисяч мобілізованих незаконно, це абсолютно не поодинокий випадок, це не якісь не перегини на місцях. Це просто масовий вал, коли брали кого попало і все це тривало довгий час, той час, що була перша хвиля мобілізації”, — вважає журналіст Майкл Накі.

Ця проблема виникла далеко не вчора. Масштабна мобілізація триває вже близько 5 місяців. На думку аналітиків, російська влада зараз уже розуміє, що ігнорувати настільки очевидні всім інциденти просто нерозумно. У мережі продовжують масово з’являтися звернення дружин і матерів мобілізованих. Судячи з їхніх слів, через майже рік повномасштабної війни солдатам так і не змогли надати не те що необхідні, а навіть забезпечити елементарні умови.

Вже не вперше порушується й питання антисанітарії. У таких умовах росіянам, щоб загинути, не потрібно і вступати в бій з українською армією. До речі, про жахливий стан справ повідомляють і провладні джерела. Наприклад, Telegram-канал Анастасії Кашеварової — колишньої радниці глави ЛДПР Леоніда Слуцького:

“Говорили, що не буде мобілізації, але вона була, і я смію припускати, що ще буде. Говорили, що відправлять у тероборону, але вже за два тижні після мобілізації ненавчених хлопців відправили на передову і пішли перші труни. Казали, що армія ні в чому не потребує і все є. Говорили, що будуть виплати. Перераховувати проблеми я можу нескінченно, я бачу повністю інфантильну владу, і інфантильне суспільство. Влада не визнає реальних, найсерйозніших проблем і займається легшими темами — позбавленнями громадянства, відбором майна тощо”.

Водночас російські джерела повідомляють, що військовим на фронті потрібно абсолютно все — від шкарпеток до їжі, не кажучи вже про умундирування. Однак форми і теплих речей не вистачало ще до мобілізації. Тепер же через масові обмороження росіяни влаштовують бунти, як сталося з цілим поїздом мобілізованих у Липецькій області. Щоб втихомирити солдатів, довелося викликати поліцію.

Читайте також: Коли росіяни дізнаються від своєї влади масштаби мобілізації та втрат на війні — думка Самуся

Прямий ефір