“Пропаганда побудована на міфології”: чому росіяни продовжують вірити у меседжі Кремля, розповів Савва

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Пропаганда Кремля нелогічна, так само як міфи. Але населення Росії продовжує вірити у меседжі, які транслюються у росЗМІ, оскільки логічні фільтри у них давно вимкнені. Про це сьогодні, 4 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів доктор політичних наук, голова правління громадської організації “Експертна група “Сова”, учасник групи документування воєнних злочинів громадської ініціативи “Євромайдан SOS” Михайло Савва.

“Російська офіційна пропаганда побудована на міфології. Особливістю міфу є те, що він нелогічний. Коли йдеться про міфологію, то не потрібно, щоб одне було логічно пов’язане з іншим. Між ними взагалі може бути відсутній якийсь зв’язок. І, з усім тим, люди будуть у це вірити”, — сказав він. 

За його словами, парадокс російської пропаганди полягає в тому, що коли її намагаються спростувати логічними аргументами, вона все одно продовжує працювати. Савва зауважив, що так відбувається саме тому, що міфологія внутрішньо суперечлива.

“І людина, росіянин, нормально живе з цією маячнею в голові. У Росії в людей відключили те, що психологи називають логічними фільтрами. Тобто на вході нормальна людина аналізує інформацію: чи не суперечлива вона, а чи логічна вона, чи може вона бути правдою, чи є таке в житті — це і є логічні фільтри. Але якщо ми дамо в пропагандистський заміс більше емоцій, більше крові, більше жорстокого драйву, то логічні фільтри зносяться. І інформація без перевірки на правдоподібність просто шарами вкладається у свідомість людини, яка перебуває під її впливом”, — пояснив Михайло Савва.

Читайте також: Російська пропаганда вже стала схожою на пропаганду Північної Кореї, — Громаков

Прямий ефір