Немчінов: Ціль України — від трьох млн тонн експорту агропродукції з портів Великої Одеси щомісяця

Міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов в офіційному Telegram повідомив, що вранці 5 серпня з портів Великої Одеси вирушив перший караван суден з українським зерном. Зокрема, сьогоднішнім караваном відновили судноплавство з порту “Чорноморськ”.

“На борту трьох балкерів NAVI STAR, ROJEN та POLARNET 57 тисяч тонн української кукурудзи, яка направляється до Туреччини, Великої Британії та Ірландії”, — розповів Немчінов.

Він наголосив, що Україна розраховує на подальшу роботу гарантій безпеки партнерів з ООН та Туреччини, а також на стабільний прогнозований експорт продовольства з наших портів для всіх учасників ринку.

“Для цього плануємо забезпечити здатність портів обробляти понад 100 суден на місяць. Хоча “зерновий коридор” уже запрацював на вихід, нашою ціллю є повноцінна робота портів в обидва напрямки. Ми отримуємо заявки судновласників, які готові заходити в наші порти під завантаження, і перший захід очікується вже завтра. Наша ціль – три та більше млн тонн експорту агропродукції щомісяця з портів “Одеса”, “Чорноморськ” та “Південний”, — заявив міністр.

Немчінов зазначив, що чим швидше наша держава вивезе 20 млн тонн тогорічного врожаю і почне експорт нового, тим швидше покращиться продовольча ситуація у світі.

Нагадаємо, керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA висловив думку, що автори доповіді Amnesty International завдали удару по іміджу всієї організації.

Армія РФ намагається витіснити ЗСУ із зайнятих позицій та створити умови для наступу на Донеччину — Гайдай

Жителі вірять у ЗСУ, волонтерять, чекають на перемогу — репортаж із Краматорська

Читайте також: “Відбивачі” не врятують росіян від артсистем ЗСУ, а HIMARS недосяжні для “Смерчів” та “Ураганів” РФ: Мусієнко розповів про ситуацію на фронті

Прямий ефір