Пік російського наступу на Часів Яр ще не настав — пояснення військово-політичного оглядача

Часів Яр. Скріншот: uatv.ua

Напрямок на місто Часів Яр Донецької області залишається і ще довгий час залишатиметься найгарячішою точкою фронту. Наразі російські окупаційні війська проводять штурмові дії у цьому районі, щоб створити умови для каталізації наступальних дій. Те, що відбувається на цьому відтинку фронту, — ще не пік російського наступу на місто. Про це сьогодні, 20 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко.

“Якщо говорити з погляду тактики, наприклад, проведення наступальних кампаній, то каталізувати її вони можуть після того, як візьмуть контроль над Богданівкою, Іванівським, Кліщіївкою та Андріївкою. Доки ці села перебувають під контролем Сил оборони України, їм безглуздо здійснювати наступальні дії. Тому що вони супроводжуватимуться великими втратами у зв’язку із застосуванням ресурсу лише на одному напрямку — в східному секторі, тобто на східних околицях Часового Яру. За контролю всіх цих сіл росіяни зможуть вести наступ північним флангом, південним флангом і тиснути безпосередньо на східний сектор, охоплюючи Часів Яр у такі собі кліщі”, — зазначив він.

Коваленко пояснює, що пік російського наступу на Часів Яр буде пов’язаний або зі створенням противником саме таких умов, або з наказом.

“Російське командування, як ми бачимо, квапить своїх підлеглих і ставить їм нові фетиш-дати. 9 травня — одна з таких фетиш-дат. Тому я не здивуюся, якщо після чергового провалу на 9 травня у виконанні будь-яких бойових завдань буде поставлено просто бойове завдання каталізувати наступ. Це може статися на тлі мобілізації в Росії, коли людський ресурс буде відповідним. Це може бути червень чи початок липня”, — вважає Коваленко.

Він зазначив, що Часів Яр — панівна висота у регіоні, контроль над якою відкриває дорогу на Костянтинівку. А контроль над Костянтинівкою, своєю чергою, відкриває дорогу на Краматорсько-Слов’янську агломерацію.

“Тому російське командування докладає зараз максимум зусиль, щоб пробитися до Часового Яру”, — зазначив оглядач.

Він також прокоментував ситуацію на інших напрямках, де намагаються наступати російські окупаційні війська, зазначивши, зокрема, що в районі Авдіївки загарбники переорієнтувалися на село Очеретине і тепер чинять тиск саме на цьому північно-західному напрямку.

Читайте також: Окупанти хочуть захопити Часів Яр до 9 травня — долю міста і ситуацію на фронті обговорили військові експерти

Нагадаємо, минулої доби на фронті сталося 102 бойових зіткнення. Російські окупаційні війська атакували позиції Сил оборони України на шести напрямках.

Прямий ефір