ППО України збила понад 2 тисячі російських ракет, але систем протиповітряної оборони не вистачає (ВІДЕО)

Система ПВО Patriot. Фото: twitter.com/oleksiireznikov

Понад 2 тис. російських крилатих і балістичних ракет знищили Сили протиповітряної оборони (ППО) України з початку повномасштабної війни, розв’язаної Росією. Про це повідомили в Міністерстві оборони України. Тисячі життів було врятовано завдяки сучасним системам ППО, наданим партнерами. Однак Україні потрібно ще більше ППО, щоб захистити людей, адже цивільна інфраструктура залишається головною метою російських ударів, повідомляє FREEДОМ.

За більш ніж два роки повномасштабної війни Росії проти України потужність систем ППО та майстерність українських операторів суттєво зросли. Однак противник нарощує кількість і потужність атак. 2 тис. збитих ракет різного калібру — це результат титанічної роботи українських захисників, вважають експерти.

“І щодо нашої кваліфікації: вона виявилася чудовою настільки, що вона вражає навіть самих розробників. Час від часу нашим зенітникам вдається на західних ракетних комплексах добиватися результатів. Тобто кількість збитих ворожих цілей більша, ніж закладено в конструкторській документації розробника”, — зазначив політичний аналітик, експерт із ракетно-ядерного озброєння, колишній інженер-конструктор КБ “Південне” Олександр Кочетков.

Росія почала частіше застосовувати проти українців свої новітні ракети, зокрема “Кинджал”, “Онікс” і гіперзвуковий “Циркон”. Під час ракетної атаки на Київ 25 березня Кремль, найімовірніше, використовував гіперзвукову ракету “Циркон”. Це вже не вперше, коли ракети, які Росія позиціонує як “невразливі”, були збиті українською ППО.

“Що стосується “Циркону”, то він стартує з кораблів або з підводних човнів. Це протикорабельна ракета, але її запускають по наших містах. І в Росії розповідають, що в неї дев’ять швидкостей звуку. З технічного погляду, це неймовірно. Скоріш за все, у “Циркону” дещо інший двигун, але він теж на фінальній ділянці траєкторії має близько п’яти швидкостей звуку і тому повноцінною гіперзвуковою ракетою його назвати не можна. Саме тому ми його теж можемо збивати”, — пояснив Кочетков.

Але сучасних систем ППО Україні, як і раніше, недостатньо для надійного прикриття критичної інфраструктури. За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, Patriot — це те, чого відчайдушно потребує Україна, щоб захиститися від безперервних ракетних атак Росії.

“Дайте нам ці кляті Patriot. Якби у нас було достатньо систем протиповітряної оборони, а саме Patriot, ми могли б захистити не тільки життя наших людей, а й нашу економіку від знищення”, — заявив в інтерв’ю Politico міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Тим часом НАТО розглядає можливість збивати російські ракети, які залітають на територію країн Альянсу. Заступник міністра закордонних справ Польщі Анджей Шейна зазначив, що порушення повітряного простору Польщі російською ракетою 24 березня було перевіркою міцності оборони та пильності польських збройних сил.

“У НАТО аналізують різні концепції, зокрема, що такі ракети слід збивати, коли вони вже дуже близькі до кордону НАТО. Але це мало відбуватися за згодою української сторони та з урахуванням міжнародних наслідків. Тоді ракети НАТО вражали б російські ракети поза територією дії Договору”, — цитує Шейна RMF24.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс вважає, що Північноатлантичний альянс має збивати російські ракети, які залітають у повітряний простір країн-членів НАТО. На його думку, якщо блок дозволить таким ситуаціям повторюватися, “це звучатиме як запрошення” до повторення Росією аналогічних дій.

Читайте також: Усі технічні рішення для “Залізного купола” над Європою у європейців є — коментар Дикого

Нагадаємо, під час нічного масованого обстрілу України 24 березня одна з російських крилатих ракет порушила повітряний простір Польщі. Повітряні сили країни підіймали в небо винищувачі F-16, однак ракету не збивали.

Прямий ефір