Понад 4 000, є і в прифронтових районах: як працюють “Пункти незламності” у різних містах (ВІДЕО)

"Пункт незламності". Скриншот: uatv.ua

Українська влада, волонтери та бізнес допомагають населенню переживати наслідки російських ракетних ударів. Понад 4 тис. “Пунктів незламності” облаштували майже по всій країні, повідомляє FREEДОМ.

Світло від генератора, інтернет та зв’язок від Starlink, можливість зарядити гаджети, поїсти, зігрітися та звернутися за будь-якою іншою допомогою; є зони для дітей та аптечки — все це про “Пункти незламності”.

“Проходили повз, холодно, зайшли в пункт, сподобалося, тут тепло, добре прийняли, можна прийти зарядити телефон”, — каже мешканка міста Вишгород Київської області Ганна.

“Пункти незламності” працюють цілодобово, але після початку комендантської години людей готові прийняти лише за екстрених обставин, наприклад, у разі повітряної тривоги. Локації та умови всіх пунктів можна знайти на сайтах чи в органах місцевої влади. За відсутності світла рятувальники можуть повідомляти інформацію про їхню роботу через гучномовці. Так роблять, наприклад, в Одесі, де облаштовано 216 “Пунктів незламності”.

“Мінімальне харчування, інтернет, зв’язок. Спеціально облаштовані для дітей місця, з дітьми також працюватимуть психологи. Пункти працюватимуть стільки, скільки буде потрібно”, — поінформували у Державній службі з надзвичайних ситуацій на Одещині.

У Харкові працюють 13 “Пунктів незламності”. Ще 59 — в області. Один із них розмістився в розбитому російською армією спальному районі міста. Тут є навіть ноутбуки для роботи та телевізор, щоб, наприклад, переглянути новини чи навіть фільм.

“Самі бачите: добре, затишно. Заходимо грітися, коли є можливість, буваємо щодня, буває, і двічі на день зайдемо”, — розповідає співробітник однієї з комунальних служб Харкова Олексій.

У Вишгороді один із “Пунктів незламності” розташований поблизу зруйнованих російськими ракетними ударами п’ятиповерхівок, де після атаки 23 листопада загинули сім людей, а понад 30 отримали поранення. Усіх мешканців звідси відселили. Волонтери допомагають людям закривати розбиті вікна, рятувати майно. Місцеві жителі приносять сусідам, які втратили все, продукти та теплий одяг.

“14 бригад тут, організували місце для розпилу, видачі плівки, інструментів. Призначили адміністратора. Приходять люди та кажуть, що їм потрібно. Надсилаємо туди монтажну бригаду, вони міряють, відрізають, встановлюють. У “Пунктах незламності” є обіди, можна погрітися, зарядитися. І мої волонтери туди ходять, я прошу, щоб ніхто не захворів. Чай із лимончиком, гарячі обіди, все є”,— говорить волонтер Руслан.

На Миколаївщині наразі відкрито близько 30 “Пунктів незламності”.

“Ані води, ані тепла, ані світла. Як у всіх. До всього звикаєш, але немає безвихідних ситуацій, дякую, що цей пункт є, скористалися ним”, — каже одна із відвідувачок пункту в Миколаєві.

Завжди є ті, кому складніше, нагадують українці. І поки люди п’ють чай і заряджають телефони, українська армія бореться з російськими окупантами, а українські інженери, енергетики, комунальники роблять усе можливе, щоб якнайшвидше усунути наслідки обстрілів.

“Ми сидимо чекаємо у теплі, у будинках — хлопці на передовій, їм складніше. А в нас, дякувати богу, завдяки їм ми можемо стояти тут заряджати телефони під мирним небом. У нас все гаразд, все гаразд”,— запевняє мешканець Миколаєва Олександр.

“Пункти незламності” є і у прифронтових районах України, з міркувань безпеки їхні локації не публікують. Президент України Володимир Зеленський повідомив про скарги українців на столичні пункти, тому влада Києва 26 листопада провела їхню перевірку на відповідність комфорту та безпеці.

Читайте також: Є тепло, електрика, інтернет, вода — для українців цілодобово працюють “Пункти незламності” (ВІДЕО)

Прямий ефір