Польща передасть Україні літаки МіГ-29 — як вони допоможуть ПС ЗСУ, пояснив Ігнат

МіГ-29 ЗС ЗСУ. Фото: defence-ua.com

Найближчим часом Польща передасть Україні перші чотири літаки-винищувачі МіГ-29. Постачання радянських літаків збільшать можливості Повітряних сил України, але істотно ситуацію не змінять. Необхідна сучасна західна техніка. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Він зауважив, що на таких радянських літаках українські льотчики сьогодні виконують завдання.

“Якщо говорити конкретно про МіГ-29, то цей літак сьогодні виконує патрулювання території України, виконує завдання зі знищення крилатих ракет і дронів-камікадзе безпосередньо. Але ефективність застосування цієї техніки дуже невисока”, — зазначив Ігнат.

За його словами, західні літаки могли б легко впоратися і з крилатими ракетами, і з дронами-камікадзе. 

“Із радянських МіГ-29 або ж Су-27 льотчики вичавлюють усе можливе. Я з ними спілкуюся постійно і знаю, що вони роблять. Але не все так просто робити на цій техніці 1970-1980-х років”, — сказав речник.

Також Ігнат доповнив, що з МіГів запускають ракети “Харм”.

“Ці ракети летять фактично самостійно. Вони вже запрограмовані від самого початку залітати в той самий район, шукати там РЛС противника і знищувати їх. Тобто льотчик жодним чином не впливає на польоти ракети, йому потрібно підняти її в повітря і випустити. Якби цю ракету запускали з літака F-16, то це було б утричі-вчетверо ефективніше”, — пояснив речник Командування ЗС ЗСУ. 

МіГ-29 також прикривають ударні групи бомбардувальників і штурмовиків на напрямках, де працює українська авіація, доповнив він.  

Якщо Україна отримає і від Польщі, і від Словаччини ці машини, це певною мірою збільшить можливості Повітряних сил ЗСУ, вважає Ігнат. 

“Це збільшить і ресурсну, і ремонтну базу, тому що з одного літака можна знімати запчастини, ставити на інший тощо, тощо. Це все потрібно, оскільки взяти деталі більше ніде. Ми не виготовляємо ці унікальні запчастини. Але суттєво такий літак не змінить ситуації, яка є. Нам потрібна західна техніка, ефективні винищувачі четвертого покоління, модернізовані”, — резюмував гість ефіру. 

За словами Ігната, літак F-16 пройшов кілька етапів глибокої модернізації та має величезний спектр високоточного озброєння: ракет класу “повітря — повітря”, “повітря — земля”, бомбового озброєння тощо. 

“Що стосується літаків МіГ-29, так, можливо, там було встановлено деякі оновлення. Мається на увазі GPS-навігація, можливо якісь зміни в інших системах зв’язку, можливо розпізнавання “свій — чужий”, та й тільки. Якщо говорити про головні озброєння літака, це його радар, тобто радіолокаційна станція, яка бачить далеко, по якій можна запускати ракети й саме озброєння. Але тут він залишається таким же радянським літаком. Тому розраховувати на те, що він змінить обстановку, хід війни не доводиться. Але водночас це буде якоюсь підмогою для вже наявної техніки”, — сказав Ігнат.

Читайте також: Боєприпаси, ППО, розширення танкової коаліції та формування “броньованого кулака”: підсумки “Рамштайну-10” підвели експерти

Прямий ефір