Політика Туреччини щодо Криму не змінилася, – посол

Фото UATV

Посол Туреччини в Україні Ягмур Ахмет Гюльдере запевняє, що політика його країни щодо невизнання анексії Криму Росією не змінилася. 

Про це дипломат заявив студії UATV.

“З 2014 року ми беззаперечні та послідовні в позиції щодо Криму. Ми не визнали і не визнаємо анексію, – наголосив посол. –  Що стосується ситуації, коли двом депутатам російського парламенту з окупованого Криму було дозволено взяти участь в заході в Туреччині і з якими зустрівся президент. Пан Ердоган просто потиснув руки іноземним гостям на багатосторонньому заході. Таким чином, ми не говоримо про двосторонній візит. Тут йшлося про участь в давно затверджених програмах з цих питань. Ми говорили з українською владою в Анкарі та Києві з цього питання, і я ще раз наголошую, що наша позиція по Криму залишається незмінною. Ми не визнаємо анексію і будемо підтримувати територіальну цілісність України, надавати всіляку допомогу кримським татарам”.

“Говорячи про підтримку територіальної цілісності, що ви маєте на увазі під цим? Слово підтримка використовується занадто часто, але що це означає на практиці?”, – запитали журналісти. 

Ягмур Ахмет Гюльдере зазначив, що коли Україна на міжнародних платформах йде вперед і робить ініціативи, які стосуються підтвердження територіальної цілісності, включаючи Крим і Донбас,  Туреччина завжди стоїть поруч з нею.

“Коли на Генеральній Асамблеї ООН Україна вносить резолюцію з цього питання, ви можете бачити, що Туреччина підтримує її. Ми базуємося на цьому, – сказав дипломат. – Розглядаємо Україну як стратегічного партнера. Ми цінуємо наші відносини. Я вважаю, що позиція Туреччини щодо Криму дуже принципова. Ось чому і Росія, і Україна це розуміють. І ми можемо конструктивно підтримувати наші відносини з ними обома”.

Повну версію інтерв’ю з послом Туреччини читайте за посиланням. 

Прямий ефір