Politico: США нададуть Україні радарну систему та морське обладнання на $200 млн

Фото АР

США в межах допомоги країні, яка “перебуває в небезпеці”, передадуть Україні радарну систему та морське обладнання. Напередодні CNN повідомив, що адміністрація Байдена конфіденційно виділила для цього $200 млн.

Про це інформує UA із посиланням на Politico.

США в межах військової допомоги Україні у розмірі $200 млн нададуть країні радарну систему та морське обладнання. Politico посилається на радника українського президента Володимира Зеленського (його ім’я не називається) та джерело, яке володіє інформацією щодо цієї ситуації.

Йдеться про додаткову допомогу, яку, за даними CNN, адміністрація президента США Джо Байдена таємно схвалила минулого грудня.

Коли саме почнуться постачання, не уточнюється. За словами радника Володимира Зеленського, українську сторону поінформували про це у грудні “на найвищому рівні”. Як повідомив співрозмовник Politico, з урахуванням того, що американська розвідка вважає за можливе “повномасштабне вторгнення з боку Росії із застосуванням усієї своєї військової потужності”, допомога дозволить Україні “завдати додаткових збитків Росії”, проте не сильно вплине на перебіг подій.

За даними Politico, суму $200 млн було затверджено в межах повноважень Байдена з надання допомоги іноземній державі, яка “перебуває в небезпеці”. Згідно з механізмом, адміністрація президента має повідомити про це Конгрес. Проте кілька конгресменів, яких опитало видання, повідомили, що дізналися про це лише під час недавнього закритого брифінгу.

Як повідомляв CNN, новий пакет допомоги Києву передбачає відправку більшої частини того ж оборонного обладнання, яке США постачали в минулому, включно зі стрілецькою зброєю та боєприпасами, захищеними радіостанціями та медичним обладнанням. За даними телеканалу, допомогу було схвалено за кілька тижнів до початку переговорів між США та Росією щодо гарантій безпеки (вони відбулися 9 та 10 січня).

У грудні джерела NBC інформували, що Сполучені Штати підготували пакет військової допомоги Україні на суму $200 млн, але призупинили процес її постачання, щоб сприяти дипломатичному врегулюванню ситуації між Росією та Україною. Які конкретні речі передбачалися пакетом, не уточнювалося, але співрозмовники телеканалу повідомили, що Україна зробила запит у США на комплекси Javelin, системи ППО та іншу військову техніку, а також медикаменти.

Нагадаємо, у США група конгресменів від Республіканської партії має намір внести законопроєкт, який оголошує Україну країною “НАТО-плюс”.

Читайте також: Нуланд попередила РФ про “болючі санкції”

Прямий ефір