Конгресмени-республіканці у США пропонують оголосити Україну країною “НАТО-плюс”

Конгресмен Майкл Маккол. Фото АР

У США група конгресменів від Республіканської партії має намір внести законопроєкт, який оголошує Україну країною “НАТО-плюс”.

Про це повідомляє UA з посиланням на Голос Америки.

На думку конгресменів, це дасть змогу суттєво збільшити фінансування військової допомоги летального характеру Україні та ініціює перевірку доцільності оголошення РФ державою-спонсором тероризму.

“У дипломатії мало шансів на успіх, якщо не підходити до неї з позиції сили… Володимир Путін має взяти до уваги, що Конгрес не потерпить відновлення сфери впливу Росії і не допустить відмови від України та інших наших союзників і партнерів із НАТО у Центральній та Східній Європі”, – сказав головний ініціатор законопроєкту, представник Республіканської партії у комітеті Палати представників у міжнародних справах Майкл Маккол.

Законопроєктом пропонується забезпечити Україні військову та дипломатичну підтримку, якої вона потребує, в умовах нарощування російської військової могутності біля її кордонів. Він також передбачає притягнення президента Росії Володимира Путіна до відповідальності за агресію шляхом негайного впровадження санкцій проти газопроводу “Північний потік – 2”, щоб його так і не було введено в експлуатацію.

Співавторами законопроєкту виступили члени Палати представників Майк Роджерс, Майк Тернер та Еліс Стефанік.

Нагадаємо, адміністрація президента США Джо Байдена наприкінці грудня надала Україні додаткову допомогу у сфері безпеки в розмірі 200 млн доларів.

Читайте також: Настав час предметно домовлятися про припинення конфлікту, – президент на зустрічі з радниками лідерів Франції та Німеччини

Прямий ефір