Початок 2024 року покаже слабкість російської економіки — прогноз економіста

У Москві. Фото: ТАСС

Російській владі не вдасться приховувати наслідки санкцій на російську економіку, і вже до кінця 2023 року і початку 2024 року слабкість економіки РФ вийде назовні. Таку думку сьогодні, 27 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив економічний експерт Ілля Несходовський.

“Путін, виступаючи на засіданні щодо розвитку військово-промислового комплексу, сказав безпосередньо, що є обмеження щодо економічних можливостей їхньої країни. Він сказав, що необхідно обмежити відповідні плани, які приносили йому щодо виробництва. Тобто вони не мають нескінченних можливостей, вони виснажуються і досить швидко”, — сказав економіст.

Він пояснив, що у 2022 році були дуже високі ціни на газ і нафту, що дозволило частково компенсувати втрати золотовалютних резервів та заробити чимало грошей Росії.

“Але у 2023 році ситуація кардинально змінилася. Санкції, які були введені в грудні по нафті, нафтопродуктам в лютому, дуже сильно б’ють по російській економіці. Доходи бюджету суттєво впали, незважаючи на ті маніпуляції, які вони проводять із курсом… Зростають ціни на бензин — це також ознака того, що грошей у бюджеті немає”, — сказав експерт.

За прогнозом економіста, точка, за якою буде вже видно справжнє становище російської економіки, буде в найближчі пів року.

“Треба подивитись, який бюджет внесуть, які будуть показники. Відповідно, це суттєво вдарить і по росіянах, по їхніх економічних можливостях, бо без державної підтримки підприємства так не розвиватимуться. Відповідно, кінець 2023 року та початок 2024 року буде показовим щодо того, наскільки слабка російська економіка”, — додав Несходовський.

Читайте також: Вперше в історії Росії бюджет на армію перевищить витрати за статтею “соціальна політика” — подробиці (ВІДЕО)

Прямий ефір