Побудувати свою систему ППО в Молдові — зі сфери фантастики, вся надія на Україну, — депутат Нантой

Ілюстративне фото: bicycletouringpro.com

Молдова не має своєї системи ППО, тому в плані захисту від російських ракет вона може розраховувати сьогодні тільки на Україну, а в майбутньому — на загальну “парасольку НАТО”, яка буде встановлена над Євросоюзом. Про це сьогодні, 31 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів депутат парламенту Республіки Молдова Оазу Нантой.

Він нагадав, що географічно Молдова розташована між Україною та Румунією, яка є країною НАТО. Тому ініціатива встановити “парасольку НАТО” від повітряних цілей над Євросоюзом, зокрема захистить і Молдову. Крім того, в Румунії зараз будується найбільша база НАТО на Європейському континенті.

“Тобто Республіці Молдова найпростіше захистити свій повітряний простір, включившись у цю спільну систему ППО. Тому що в Молдові зараз немає ресурсів, щоб побудувати ефективну триярусну систему ППО. Це, на жаль, належить до галузі фантастики. Радари, які ми зараз купуємо, можуть контролювати повітряний простір, але не можуть збити нічого, що літає — від горобців до крилатих ракет. Ця проблема реально існує”, — сказав Нантой.

Він зазначив, що Молдова протягом 30 років “гралася нейтралітетом”, і суспільству сьогодні не завжди легко зрозуміти значимість НАТО. Це, зокрема, результат російської пропаганди, яка сильна в регіоні ще з 1990-х років, коли РФ фактично окупувала молдовське Придністров’я.

“Суспільство тривалий час перебувало під впливом російської пропаганди, що НАТО — це агресивний блок. Тому на сьогодні не більше однієї чверті наших громадян, які проживають на правому березі Дністра, вважають, що Молдова могла б захиститися, вступивши до НАТО. А в нашій Конституції записано, що рішення про відмову від нейтралітету має ухвалюватися на референдумі більшістю голосів громадян, внесених до виборчих списків. На сьогодні це абсолютно нереально. Тому нам залишається тільки сподіватися, що система ППО України буде досить ефективною, і територія Молдови хоч не безпосередньо, а побічно, але буде захищена українською системою ППО”, — наголосив Нантой.

Депутат нагадав, що були випадки, коли російські ракети, запущені з Чорного моря, порушували повітряний простір Молдови.

“Ракети були свідомо запущені через повітряний простір Республіки Молдова для того, щоб атакувати Україну. Російський генералітет прекрасно знає, що системи ППО у нас немає, і вдається до таких цинічних кроків. Також Росія свідомо запускає свої “Шахеди” вздовж кордону між Молдовою та Україною, і коли українська система ППО їх збиває, то бувають випадки, що уламки цих дронів падають на території Молдови. Але все це ціна, яку ми платимо за наш горезвісний нейтралітет. І вкотре повторюю: нас захищає Україна”, — резюмував Оазу Нантой.

Читайте також: Молдова в небезпеці через російські обстріли України — огляд загроз (ВІДЕО)

Нагадаємо, Молдова не підтвердила інформацію про проліт російської ракети над її територією під час нічної атаки на Україну 29 березня. Однак прикордонники заявили, що чули вибухи, які прогриміли з українського боку. Подібні інциденти відбувалися раніше: російські ракети вже опинялися над територією Молдови.

Прямий ефір