Підготовка до “виборів” та інформаційний тиск: російські окупанти чинять беззаконня на захоплених територіях (ВІДЕО)

Російські окупанти. Фото: Військовий огляд

Російські окупанти блокують трансляцію українських медіа на окупованих українських територіях, повідомили у Головному управлінні розвідки Міноборони України. Щоб забезпечити поле діяльності для кремлівських пропагандистів перед псевдовиборами, російські окупаційні адміністрації прагнуть до кожного будинку провести російське супутникове телебачення. А ще розширюють мережу російського мобільного зв’язку. Так, у 2023-2024 роках на тимчасово окупованій Росією території Донецької області встановили 700 базових станцій, а на Херсонщині — понад 200, передає FREEДОМ.

В окупованій Росією частині Херсонської області російські окупанти ходять по домівках мирних жителів у супроводі озброєних військових. Для імітації підтримки Путіна Москва відправила на захоплені українські території спеціально підготовлені загони, повідомляють в українській розвідці. Про готовність до псевдоголосування вони мають звітувати до 10 березня 2024 року.

“Свіжа московська методичка передбачає, що взяти участь у незаконних виборах на захоплених територіях можна як із російським, так і з українським паспортом, ID-карткою чи іншим документом, що засвідчує особу. Таке рішення свідчить про провал примусової паспортизації на окупованих територіях України, а також є черговим інструментом російських спецслужб для виявлення “неблагонадійних” українців для здійснення репресій”, — повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України в Telegram.

Так звані місцеві “вибори”, організовані російськими окупантами у вересні 2023 року, українці масово саботували: не відчиняли двері та не приходили на виборчі дільниці. Тому тепер росіяни фіксують, хто і за якою адресою живе.

“Нині так звані “члени виборчих комісій Росії” роблять обхід людей. Вони збирають інформацію та агітують за участь у російських президентських виборах. Вони ведуть незаконну аудіо- або відеофіксацію розмови. Під запис розпитують мешканців про те, чи ті “голосуватимуть”, і чи знають, коли вибори”, — з публікації на сайті Центру національного спротиву.

Росіяни посилюють інформаційно-психологічний тиск на українців, які живуть в окупації, заявили у Головному управлінні української розвідки. У квартири та будинки проводять російське телебачення, а підприємства переводять на власне програмне забезпечення та комунікаційні послуги. Водночас, розширюють мережу покриття російського мобільного зв’язку на захоплених українських територіях.

“Щоб перекрити канали доступу до інформації про реальну ситуацію на фронті, в Україні та світі, мешканців окупованих громад Херсонської області масово підключають до російського супутникового телебачення під назвою “русский мир”. Наразі росіяни встановили вже понад 18 тисяч відповідних пристроїв”, — повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України в Telegram.

В умовах російської окупації, репресій та етнічних чисток чинити активний опір — смертельно небезпечно. Але українські партизани та підпільники продовжують фіксувати переміщення російської військової техніки, коригують вогонь ЗСУ, здійснюють диверсії, ліквідують загарбників та розповсюджують листівки.

Так, активісти руху “Жовта стрічка” розклеїли патріотичні листівки та наклейки, присвячені російським псевдовиборам. У них прямо говориться, що Путін — воєнний злочинець, і йому місце не у виборчих бюлетенях, а на лаві підсудних у Гаазі.

Прямий ефір