Переваги одержання Україною траншу від МВФ перелічив радник президента (ВІДЕО)

Офіс Міжнародного валютного фонду. Фото: imf.org

700 млн доларів траншу від Міжнародного валютного фонду (МВФ) будуть зараховані до державного бюджету, та допоможуть Україні підтримати фінансову внутрішню стабільність.

Про це у програмі “Украина на самом деле” телеканалу UA розповів радник президента України з економічних питань Олег Устенко.

Крім того, поповнюватимуться золотовалютні резерви Національного банку України. А це вже сприятиме підтримці зовнішньої фінансової стабільності країни.

“Коли гроші заходять до Міністерства фінансів, то вони не тримаються в Міністерстві фінансів у вигляді доларів або іншої валюти. Міністерство фінансів поступово витрачатиме їх, отже – виставлятиме ці гроші на ринок. Це означає, що валюта, яка надійшла до країни, конвертуватиметься , і таким чином поповнюватимуться золотовалютні резерви Національного банку країни. Золотовалютні резерви важливі, оскільки вони забезпечують зовнішню фінансову стабільність. І це означає, що будь-які навантаження, пов’язані з курсовими ризиками, автоматично знімаються”, – уточнив радник президента.

Гроші від Міжнародного валютного фонду є важливими і для українського бізнес-сектору.

“Приватний бізнес залежить багато в чому від того, якими є сигнали щодо України на зовнішніх фінансових ринках. І приватний бізнес за нижчу ціну зможе отримувати необхідний фінансовий ресурс на зовнішніх ринках, що необхідно для розвитку цих підприємств в Україні. А це означає, що це додаткова підтримка зайнятості, зростання та розвитку країни”, – наголосив Устенко.

Крім цього, кошти від Міжнародного валютного фонду дають змогу керувати українською борговою політикою більш ефективно.

“Наприклад, середня ставка, яку Україна платить за зовнішніми боргами, зараз близько 6%. А в цьому разі від МВФ ми отримали гроші під 3% річних. Не треба бути економістом чи фінансистом, аби розуміти, що, коли ти платиш 3% за кредитом, це набагато краще за 6%”, – наголосив експерт.

Також транш сприяє зміцненню іміджу України, а відповідно й взаємин із міжнародними партнерами.

“У цьому разі знакові гроші для багатьох інвесторів, які розуміють, що ситуація макроекономічна розвивається в правильному, необхідному, потрібному руслі. Вона стабільна. Країна має запас міцності”, – підсумував Устенко.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд завершив перший перегляд програми Stand by (SBA) та ухвалив рішення виділити для України другий транш у розмірі 700 млн доларів, а також продовжити дію програми до червня 2022 року.

Читайте також: Кредит МВФ буде витрачений на покриття дефіциту державного бюджету, – міністр фінансів

Прямий ефір