Переваги одержання Україною траншу від МВФ перелічив радник президента (ВІДЕО)

Фото Укрінформ

700 млн доларів траншу від Міжнародного валютного фонду (МВФ) будуть зараховані до державного бюджету, та допоможуть Україні підтримати фінансову внутрішню стабільність.

Про це у програмі “Украина на самом деле” телеканалу UA розповів радник президента України з економічних питань Олег Устенко.

Крім того, поповнюватимуться золотовалютні резерви Національного банку України. А це вже сприятиме підтримці зовнішньої фінансової стабільності країни.

“Коли гроші заходять до Міністерства фінансів, то вони не тримаються в Міністерстві фінансів у вигляді доларів або іншої валюти. Міністерство фінансів поступово витрачатиме їх, отже – виставлятиме ці гроші на ринок. Це означає, що валюта, яка надійшла до країни, конвертуватиметься , і таким чином поповнюватимуться золотовалютні резерви Національного банку країни. Золотовалютні резерви важливі, оскільки вони забезпечують зовнішню фінансову стабільність. І це означає, що будь-які навантаження, пов’язані з курсовими ризиками, автоматично знімаються”, – уточнив радник президента.

Гроші від Міжнародного валютного фонду є важливими і для українського бізнес-сектору.

“Приватний бізнес залежить багато в чому від того, якими є сигнали щодо України на зовнішніх фінансових ринках. І приватний бізнес за нижчу ціну зможе отримувати необхідний фінансовий ресурс на зовнішніх ринках, що необхідно для розвитку цих підприємств в Україні. А це означає, що це додаткова підтримка зайнятості, зростання та розвитку країни”, – наголосив Устенко.

Крім цього, кошти від Міжнародного валютного фонду дають змогу керувати українською борговою політикою більш ефективно.

“Наприклад, середня ставка, яку Україна платить за зовнішніми боргами, зараз близько 6%. А в цьому разі від МВФ ми отримали гроші під 3% річних. Не треба бути економістом чи фінансистом, аби розуміти, що, коли ти платиш 3% за кредитом, це набагато краще за 6%”, – наголосив експерт.

Також транш сприяє зміцненню іміджу України, а відповідно й взаємин із міжнародними партнерами.

“У цьому разі знакові гроші для багатьох інвесторів, які розуміють, що ситуація макроекономічна розвивається в правильному, необхідному, потрібному руслі. Вона стабільна. Країна має запас міцності”, – підсумував Устенко.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд завершив перший перегляд програми Stand by (SBA) та ухвалив рішення виділити для України другий транш у розмірі 700 млн доларів, а також продовжити дію програми до червня 2022 року.

Читайте також: Кредит МВФ буде витрачений на покриття дефіциту державного бюджету, – міністр фінансів

Прямий ефір