Перепелиця пояснив, навіщо Путін віддав Сирію та Південний Кавказ під вплив Туреччини

Скриншот UA

Туреччина та РФ ділять сфери впливу, бо обидві країни прагнуть стати геополітичними лідерами у регіоні. Таку думку в ефірі марафону FREEДОМ на телеканалі UA висловив директор Інституту зовнішньополітичних досліджень Георгій Перепелиця.

“У Росії головні противники — це США і (колективний) Захід, а підігруючи (РФ) у цих настроях та прагненнях, Туреччина хоче зафіксувати свою зону домінування. Щодо цього вони домовляються з Путіним, і це результат Сочинських угод. Так вони ділили сфери впливу щодо України, Кавказу та Сирії”, — розповів Перепелиця.

Він наголосив, що Росія тримає контроль у Сирії, також її позиції є досить сильними на Кавказі — а це не може просто ігнорувати президент Туреччини Реджеп Ердоган.

“Путін фактично віддав Сирію та Південний Кавказ під вплив Туреччини, а Ердоган очевидно пообіцяв підігравати, принаймні геополітично чи дипломатично у війні Росії проти України”, — зазначив експерт.

Нагадаємо, міністр культури України Олександр Ткаченко в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розповів, як підтримати українську культуру під час війни, де брати фінанси на відновлення зруйнованих російськими загарбниками об’єктів культури, а також про старт заміщення українськими книгами видань часів СРСР.

“Свій обов’язок ми виконали”: чоловіки з окупованої Луганщини не хочуть воювати за ідеї Путіна

Кремль відправляє на війну в Україну злочинців, роблячи з них героїв

Читайте також: Чому “референдуми” в окупації неможливі. Аргументи Михайла Подоляка

Прямий ефір