Кремль відправляє на війну в Україну злочинців, роблячи з них героїв

Путін вшановує військових злочинців. З початку повномасштабного вторгнення в Україну президент Росії присвоїв почесне найменування “гвардійський” 11 полкам і бригадам. Відповідні укази опубліковані на офіційному порталі правової інформації Росії. Водночас нагороджені формування звинувачуються в обстрілах житлових районів, у вбивствах, насильстві та пограбуваннях в Україні. Зокрема, 15-та окрема мотострілецька бригада, яка стала гвардійською 9 травня, тероризувала мирних жителів Чернігівської області під час окупації. А 64-та мотострілецька бригада причетна до масових вбивств у Бучі. Зазнавши значних втрат, військовослужбовці новоспечених гвардійських формувань почали масово відмовлятися від участі у війні, інформує UA.

“Особистий склад підрозділу, усвідомлюючи резонанс подій у Бучі та відповідальність за скоєні злочини, масово противиться поверненню в Україну. Проте російське командування ігнорує ці настрої та загрожує трибуналом у разі відмови продовжувати участь у бойових діях”, — повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

Щоб відновити лави російської армії, що помітно рідшають, до участі у війні влада стала залучати ув’язнених. В надії на дострокове звільнення засуджені злочинці вирушають на війну в Україну.

“Що стосується ув’язнених, то в Росії — це значна кількість людей, понад 400 тис. ув’язнених у Росії загалом утримується і, мабуть, і цей ресурс влада також вирішила використати. Відомо, що представники ПВК “Вагнер”, сам керівник цієї компанії Євген Пригожин були у деяких виправних установах у різних регіонах Росії, де вони проводили відбір та вербування ув’язнених”, — каже адвокат Микола Полозов.

Російський правозахисник, засновник громадського проєкту Gulagu.net Володимир Осєчкін в ефірі інформаційного марафону FREEДОМ підтвердив відряджаннє засуджених за тяжкими статтями злочинців на фронт. Він наголосив, що це люди, які відрізняються особливою жорстокістю.

“Капи” — засуджені-активісти, які дуже щільно співпрацювали з ФСБ та ФСВП, катуючи росіян у “пресхатах”. Тепер їх перекинули на окуповані території, щоб вони застосовували всі ці звірства до військовополонених, полонених і, зокрема, відмовників”, — пояснив він.

Одним із таких рекрутів став Костянтин Тулінов. Він загинув на війні проти України. Російські пропагандистські ЗМІ назвали його героєм та присвятили йому цілу програму. Однак Тулінов, на прізвисько “Рудий”, не вперше фігурує у ЗМІ. Декількома роками раніше він згадувався у зв’язку зі систематичними тортурами в російському СІЗО.

“Ув’язнені-активісти забезпечені навіть розпізнавальними знаками та майками з написом “Актив УФСІН ЄДИН”, жорстоко катують і б’ють ув’язнених, вибивають і примушують їх до написання явок з повинною, самозастереження та обмови третіх осіб, а також вимагають кошти в розмірі понад 50 тис. руб. (16 750 грн). На тиждень в “пресхати” переводять для “обробки” від двох до восьми осіб”, — розповів подробиці Осєчкін.

За інформацією “Фонтанки”, татуйований хрестом молодик Костянтин Тулінов грає в цьому “активі” одну з головних ролей. Йому – 23 роки, на волі він з’являється епізодично.

“З приводу Тулінова, Gulagu.net дуже докладно висвітлював цю історію, він відбував покарання в Ленінградській області й був так званим “капо-розробником”. Під контролем адміністрації та за вказівкою адміністрації цієї установи він бив, катував, принижував інших ув’язнених. Роспропаганда використовуючи як нібито герой подібну особистість, сама дискредитувала себе”, — зазначив російський правозахисник, координатор гарячої лінії громадського проєкту Gulagu.net Сергій Савельєв.

За інформацією російських правозахисників, з виправних установ Росії вже завербовано понад тисячу ув’язнених, яких практично без підготовки відправляють у найгарячіші точки.

Нагадаємо, міністр оборони Естонії Ханно Певкур в інтерв’ю для марафону FREEДОМ на телеканалі UA розповів, що Балтика може стати внутрішнім морем НАТО, а в його країні обговорюють посилення ППО та необхідність систем HIMARS.

Навіть напередодні “референдуму” росіяни не виплачують сєверодончанам пенсії — Гайдай

У Торецьку на Донеччині від обстрілів РФ постраждала сім’я, в тому числі дитина — Кириленко

Читайте також: Росія готується мститися за Крим: інтерв’ю з генералом Миколою Маломужем

Прямий ефір