Парламент ухвалив закон про протидію антисемітизму

Фото Укрінформ

В Україні мають намір боротися з антисемітизмом. Верховна Рада на засіданні в середу, 22 вересня, 283 голосами прийняла закон №5109 про запобігання і протидію антисемітизму.

Про це повідомляє UA з посиланням на засідання уряду.

Документ дає визначення антисемітизму, забороняє юдофобію і її прояви і передбачає відповідальність за порушення законодавства про антисемітизм.

Так, проявами антисемітизму є, зокрема, заклик, приховування або виправдання вбивства або заподіяння шкоди їм, висловлювання неправдивих відомостей, ненависницьких заяв про осіб єврейського походження, заперечення факту переслідування і масового знищення євреїв під час Другої світової війни (Голокост), виготовлення, поширення будь-яких матеріалів, що містять антисемітські висловлювання, а також публічне використання матеріалів, символів і зображень антисемітського змісту.

До проявів антисемітизму належить умисне пошкодження, руйнування або осквернення будівель, інших споруд, що належать особам єврейського походження, єврейським громадам і громадським єврейським організаціям, а також релігійних чи культових споруд (будинків), місць поховань осіб єврейського походження, пам’ятників, пам’ятних знаків, присвячених євреям, за мотивами антисемітизму.

За порушення закону передбачена цивільно-правова, адміністративна і кримінальна відповідальність, а також відшкодування матеріальних збитків та моральної шкоди, завданих в результаті проявів антисемітизму.

До слова, Кабінет міністрів призначив довічні стипендії для 26 громадян України, які рятували євреїв під час Другої світової війни.

Читайте також: Центр Голокосту “Бабин Яр” запустив онлайнплатформу для уроків історії в школах

Прямий ефір