Центр Голокосту “Бабин Яр” запустив онлайнплатформу для уроків історії в школах

Фото з сайта ukrinform.ua

Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр” запустив онлайнплатформу “Червона точка пам’яті”, яка стане інструментом для збереження, вивчення, дослідження історії періоду Другої світової війни та Голокосту.

Про це повідомляє UA з посиланням на сайт Міністерства освіти і науки України.

Платформа створена як помічник учителям історії та пропонує нову методику викладання шкільного предмету, інтерактивну та цікаву для учнів. Платформу та методичні матеріали для роботи з її освітніми проєктами схвалено Міністерством освіти і науки України.

Основою проєктів на платформі “Червона точка пам’яті” є учнівський краудсорсинг. Участь у них засновано на дослідницькому підході – роботі з першоджерелами.

У режимі реального часу школярі разом із вчителями документують локальну та регіональну історію Другої світової війни та Голокосту, використовуючи власні смартфони. Записують спогади очевидців, оцифровують музейні експонати й артефакти з домашніх архівів, шукають інформацію про місцеві пам’ятники жертвам Голокосту.

Усі записані свідчення й оцифровані пам’ятки додаються на платформу та стають червоними точками на карті, які складаються в спільну єдину історію.

Основний принцип роботи школяра з платформою – вивчення через емпатію. На відміну від традиційного підходу, робота з платформою забезпечує переживання досвіду історичних подій завдяки зануренню в історію своєї сім’ї та, як наслідок, емпатії, як відчували події тих часів близькі та родичі дитини.

Нагадаємо, у межах видавничої програми Меморіальний центр Голокосту Бабин Яр опублікував унікальні дослідницькі видання про Голокост на території України та Східної Європи.

Читайте також: Для збереження правди про Голокост маємо робити навіть більше, ніж можливо, – президент

Прямий ефір