Окупанти Донбасу незаконно утримують у своїх катівнях 30 жінок, – Денісова

Фото АР

У в’язницях та СІЗО на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини незаконно утримують 30 жінок.

Про це повідомила омбудсмен Людмила Денісова в Telegram, пише UA.

Вона зазначила, що нині у в’язницях та СІЗО на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини незаконно утримують 30 жінок, які зазнають катувань та неналежного поводження.

“П’ятеро з них потребують невідкладної медичної допомоги через проблеми зі здоров’ям. Наголошую на необхідності тиску на країну-окупанта Росію задля дотримання прав незаконно ув’язнених громадян України та негайного їх звільнення”, – сказала Денісова.

Омбудсмен наводить приклад українки, вчительки фізики Наталії Шило, яку пів року незаконно утримують у полоні на території тимчасово окупованої Донецької області.

Її підозрюють у нібито “шпигунстві на користь України”. Жінку затримали в окупованій Горлівці 5 червня 2021 року, куди вона приїхала з Києва відвідати поважного віку матір. Тільки через 30 днів після затримання рідним вчительки дозволили передати їй одяг і продукти. Наразі вона перебуває у СІЗО-5 окупованого Донецька.

Омбудсмен просить голову місії МКЧХ в Україні Флоранс Жіллетт здійснити візит до СІЗО-5 м. Донецька, аби перевірити дотримання прав Шило та інших утримуваних осіб.

До слова, уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що у в’язницях на непідконтрольній території Донецької та Луганської областей незаконно утримуються 300 громадян України.

Читайте також: У політв’язня Дудки суттєво погіршився стан здоров’я, – Денісова

Прямий ефір