У в’язницях ОРДЛО незаконно утримуються 300 громадян України, – Денісова

Фото Facebook Людмили Денісової

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що у в’язницях на непідконтрольній території Донецької та Луганської областей незаконно утримуються 300 громадян України.

Про це повідомляє UA з посиланням на Telegram-канал Людмили Денісової.

Омбудсмен взяла участь у Третьому міжнародному форумі щодо питання східної України – “Подолання конфлікту на Донбасі як завдання поколінь: просування справедливості, діалогу, примирення”, на якому порушила питання звільнення українців, які переслідуються РФ за політичними мотивами, цивільних заручників та військовополонених, незаконно утримуваних на тимчасово окупованих територіях в Донецькій та Луганській областях.

“Наразі підконтрольні Росії незаконні збройні формування утримують у в’язницях ОРДЛО 300 громадян України: 223 – у Донецькій та 77 – у Луганській областях”, – заявила Денісова.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини зазначила, що згідно з міжнародним законодавством, жертвами вважаються всі, хто зазнав утисків своїх прав і свобод.

Нагадаємо, трьом українським політв’язням, які перебувають у СІЗО-3 Новочеркаська в Ростовській області РФ, не надається медична допомога.

Читайте також: Екосистеми Криму страждають через діяльність окупантів півострова, – Денісова

Прямий ефір