Окремі країни можуть дати Україні дозвіл застосовувати закордонну зброю по території РФ, не озираючись на позицію США, — Коваленко

Олександр Коваленко. Скріншот: uatv.ua

Окремі країни, які постачають Україні ефективні засоби ураження, можуть дати дозвіл на застосування цієї зброї на російській території, не озираючись на позицію США. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Якщо говорити про перспективу зеленого світла для завдання ударів по території Російської Федерації західними засобами ураження — це досить імовірно. Зараз, звичайно ж, США чинять опір, вони проти. Але говорімо відверто, багато країн, які надають нам якісні, ефективні засоби ураження, можуть в односторонньому порядку дати нам дозвіл на їхнє застосування по території Росії. Та ж сама, наприклад, ракета SCALP-EG Франції та плануюча реактивна бомба Hammer досить непогано працюють по об’єктах російської військової інфраструктури”, — сказав Коваленко.

На його думку, якщо Україна отримає такий дозвіл від Парижа, то за цим швидко підуть й дозволи на застосування засобів ураження на російській території й від інших країн.

Читайте також: Якщо Путін ескалюватиме війну, Захід зніматиме цілу низку обмежень, — Фесенко

Нагадаємо, політолог Ігор Чаленко сказав, що наразі між союзниками точаться активні дискусії щодо того, чи варто Україні давати дозвіл на використання зарубіжної зброї по території РФ.

Прямий ефір