Обстріли мирних громадян Харкова — це геноцид: про обстановку в місті розповіли в обласній прокуратурі

Наслідки авіаудару по Харкову. Фото: t.me/prokuratura_kharkiv

Російські окупанти систематично тероризують жителів Харкова. Місто та область практично щодня обстрілюють із використанням “Шахедів”, ракет С-300. А нещодавно атаки посилили, застосовуючи керовані авіаційні бомби та FPV-дрони, БпЛА з гранатами. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко.

“В останні кілька тижнів росіяни посилили обстріли Харкова. Кожні кілька днів активізувалися атаки за допомогою “Шахедів”, ракет С-300. Також був новий тип озброєння, який не застосовувався, в принципі, жодного разу до цього. Це керований авіаційний боєприпас — практично модернізовані авіабомби ФАБ вагою 250 кг. Завдяки удосконаленню окупанти можуть її застосовувати на відстані до 100 км”, — розповів Чубенко.

Він нагадав, що обстановка в Харківській області небезпечна останні рік-півтора. Це щоденні обстріли з боку РФ по кілька десятків разів. Зокрема по Дергачівському напрямку, Куп’янському, Вовчанському.

“Одна з новацій останніх обстрілів по Вовчанську, Куп’янську — використання FPV-дронів, які до цього використовували лише на передовій, проти військовослужбовців. Але тепер росіяни застосовують їх і проти мирного населення, обстрілюючи приватні будинки, магазини, підприємства”, — зазначив речник.

Крім того, за словами Чубенка, зафіксовано неодноразові скидання за допомогою дронів гранат.

“Це ще одне таке нововведення в нашому регіоні. У Куп’янську, Вовчанську окупанти вчиняють нові типи воєнних злочинів, скидаючи по цивільних місцевих жителях боєприпаси, не розуміючи, для чого і чому. Фактично те, що вони роблять, — це геноцид. Це знищення місцевого населення за їхніми національними ознаками, за ознаками використання мови”, — акцентував гість ефіру.

Він нагадав, що під час окупації частини регіону російські військові катували місцевих людей, які говорили або принципово українською, або говорили краще українською, ніж російською.

“Саме за цими ознаками окупанти розпізнавали в них “бандерівців” і, власне, катували, допитували. Вважали, що ці люди співпрацюють із розвідкою, з українською владою і надають їм якусь інформацію. Тобто, те, що роблять росіяни — це геноцид українців, харків’ян”, — резюмував Чубенко.

Читайте також: Спроби окупантів наступати на Харків закінчуються “негативним успіхом”, — речник обласної прокуратури

Як повідомлялося раніше, російська авіація 27 березня завдала по Харкову удар авіаційними бомбами, вперше з 2022 року. 

Читайте також: РФ уперше вдарила по Харкову плануючими боєприпасами — наслідки атаки (ВІДЕО)

Прямий ефір