Спроби окупантів наступати на Харків закінчуються “негативним успіхом”, — речник обласної прокуратури

Харків. Ілюстративне фото: facebook.com/poddubniy.dmitriy

Усі спроби росіян із захоплення Харкова та області закінчуються “негативним успіхом”. Окупанти систематично тероризують мирних жителів обстрілами — скидають авіабомби, б’ють ракетами, дронами. Але наступ на місто для загарбників — дуже складне завдання, його неможливо реалізувати. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко.

Він зазначив, що у росіян є бажання прориву і захоплення нових територій у напрямку Харкова та області. Але з літа 2023 року ці спроби — щоденні, а ситуація практично не змінилася за останній рік.

“Їхні спроби увінчуються “негативним успіхом” і, відповідно, на їхньому бажанні це все закінчується. Обстановка на передовій, в принципі, на Харківському напрямку, у напрямку Вовчанська, Куп’янська практично не змінилася за останні рік-півтора. З моменту деокупації третини області всі залишилися на своїх позиціях”, — сказав Чубенко.

Він вважає, що всі інформаційні вкиди російських пропагандистів щодо захоплення міста не відповідають дійсності.

“Це просто інформаційний вплив на жителів Харкова з боку РФ для того, щоб намагатися впливати хоч на якісь процеси. Наступ, захоплення міста — це дуже складний процес. Росіяни штурмували Бахмут кілька місяців, близько пів року. А щоб дійти до Харкова, потрібно пройти дуже багато великих населених пунктів, таких як Ізюм, Куп’янськ, Вовчанськ і багато інших. Це 100-150 км від кордону з боку Куп’янська, з боку Вовчанська до міста. Тому всі ці заяви окупантів апріорі вкрай складні і не реалізовані з боку РФ”, — наголосив речник.

Чубенко також звернув увагу на те, що російським загарбникам на початку їхнього повномасштабного вторгнення в Україну в 2022-му вдалося підійти досить близько до Харкова, що було пов’язано з неготовністю на той момент до такої масштабної атаки. Однак зараз ситуація кардинально змінилася.

“Те, що війська РФ були в перший день вторгнення вже на околицях міста, пов’язано лише із вторгненням з усіх боків і з неготовністю України до такої повномасштабної війни на той момент. Але зараз ситуація кардинально змінилася. Українських військовослужбовців стало в рази більше — мобілізовані, контрактники, добровольці. Звичайно, немає нічого неможливого. Але з технічного погляду реалізація захоплення Харкова — це практично нереальні дії, які вкрай важко виконати”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Росія атакувала Харків авіабомбами: чи можна боротися з УМПБ, розповів Євлаш

Як повідомлялося раніше, російська авіація 27 березня завдала по Харкову удар авіаційними бомбами, вперше з 2022 року. 

Прямий ефір