Обстріли, енергопостачання, заручники окупантів — Старух розповів про ситуацію в Запорізькій області

Олександр Старух. Фото: Facebook

Потрібно запровадити більш жорсткі правові механізми, щоб вивозити людей і насамперед дітей із міста Оріхів Запорізької області, яке розташоване на лінії зіткнення. Населений пункт перебуває під регулярними обстрілами російських окупантів. 85% жителів уже виїхали. Про це сьогодні, 24 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів голова Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух.

Щоб допомогти людям вижити в цих жахливих умовах обстрілів, робиться все, запевнив він.

За словами Старуха, атаки не припиняються ані на добу. Ситуація з електропостачанням, а також подачею води і тепла в регіоні більш-менш стабільна. Але місцеві жителі живуть у режимі економії світла, щоби ситуація з електроенергією відновилася на території всієї країни. Додатково місцева влада планує відкрити 145 пунктів обігріву, над цим працює кожна громада. Уже діють 74 пункти, не враховуючи пункти ДСНС.

В Енергодарі напередодні внаслідок обстрілів окупантів сталося відімкнення Запорізької АЕС від української енергосистеми та увімкнулися генератори. За інформацією очільника ОВА, сьогодні відновлено живлення, станція живиться на енергосистему України.

У Запоріжжі вчора енергетики повністю відновили енергосистему, критичну інфраструктуру. За його словами, запоріжці на собі не відчули те, що відчула більшість жителів інших регіонів. Але обмеження є — погодинні відімкнення у дві черги, щоб допомогти іншим регіонам країни. Каналізація, вода, тепло є.

Також він прокоментував інформацію про те, що в тимчасово окупованому Мелітополі триває набір до добровольчого батальйону імені Судоплатова. Його основним завданням є копати траншеї та могили. Людей заганяють силою.

“Могили, я думаю, це хороша історія. Нехай копають собі могили. Це потім нашим службам послабить роботу. А в тому, що над людьми знущаються, і в нас 560 людей викрадено, взято там у заручники на території. Багато хто залишається, особливо керівники підприємств, бізнесмени. Зрозуміло, крадуть для того, щоб гроші вимагати, чисто бандити і крадії. А також у нас три керівники з місцевого самоврядування досі в заручниках. Перший заступник енергодарського міського голови, голова Дніпрорудного. До того ж дуже давно, і не віддають їх ці негідники. І також крадуть усе з наших установ, там уже все вкрадено. Орки знімають, відкручують, відгвинчують. Тільки йде ротація, кожен намагається вкрасти в людей або в установі”, — сказав Олександр Старух.

Він акцентував, що більшість людей чекають на звільнення українською армією від російських окупантів, як у Херсоні. Більшість вчителів, які залишилися на території, не стали колаборантами, попри те, що над ними теж знущаються окупанти.

Читайте також: Характер обстрілів російськими військовими Запорізької АЕС може свідчити про їхню підготовку до відходу, — експерти

Прямий ефір