Обговорення та цитування телеканалу “Дом” у медіапросторі

Фото телеканал “Дом”

Протягом 1-9 квітня 2021 року значно зростає частка меседжів опонентів в охопленні аудиторії. В проросійських виданнях триває інформаційна кампанія проти телеканалу “Дом“, але інтенсивність її слабша, ніж минулого тижня.

Так само слабшою є критична комунікація патріотичних експертів та медіа, яка сконцентрована більше на мовному питанні, за винятком сюжету на 24 каналі, критичного до телеканалу “Дом”, в якому, втім, теж є декілька сприятливих для телеканалу меседжів.

Проросійські медіа часто продовжують використовувати прості емоційні меседжі “люди голодують, а “Дом” займається мовними питаннями”. Знову говорять про непотрібність каналу.

Цього разу значно зростає цитування працівників каналу через значний інформаційний привід: запуск бюро в Краматорську. Проросійські медіа поширюють цю інформацію активно, не даючи жодних коментарів, залишаючи тон повідомлення нейтральним.

Скандал з В. Кіпіані, Я. Соколовою та С. Притулою активно обговорюється і поширюється проросійськими медіа. При цьому заяви перших двох названих діячів, а також Олексія Мацуки, публікуються нейтрально, а заяви Притули – зі знущальними коментарями.

Зростає цитування телеканалу, насамперед через мовний скандал, пов’язаний із заявами Мендель. Однак ці заяви рідко фокусуються на оцінках каналу. Окрім того, основними темами залишаються заяви, пов’язані з Донбасом, та додається значна частина лайфових меседжів, що стосуються епідемії та загалом життя в країні.

На прикладі П. Рябікіна можемо побачити, що залучення гостей, порівняно рідко присутніх в ефірі інших телеканалів, значно сприяє цитованості каналу “Дом”.

Значну увагу телеканалу могла би принести програма з розслідуванням і власною версією ситуації з загиблим в ОРДЛО хлопчиком. Доречною була би іронічна подача інформації про російські фейки на тему Донбасу, однак не надміру жартівлива, щоб не отримати звинувачень у цинізмі.

Читайте також: Звіт ДП “Мультимедійна платформа іномовлення України” за січень-березень 2021 року

Нагадаємо, що телеканал “Дом” відкрив перше бюро в Донецькій області 7 квітня.

Прямий ефір