Нові перемоги України, заявка на чемпіонат світу з футболу та чергове звернення до окупантів: про що сказав Зеленський у 224-й день війни (ВІДЕО)

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Відбулося засідання Ставки верховного головнокомандувача. В Херсонській області звільнено три населених пункти. У деокупованих населених пунктах повертається життя. Україна подала заявку на вступ до міжнародної організації економічного співробітництва та розвитку. Крім того, разом з Іспанією та Португалією Україна хоче провести чемпіонат світу з футболу у 2030 році. Про це сьогодні, 5 жовтня, наприкінці 224-го дня війни сказав президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

Своє звернення Зеленський розпочав з інформації щодо засідання Ставки верховного головнокомандувача.

“Основний пункт порядку денного — це наш рух до звільнення всієї української землі та все те, що необхідно для реалізації нашої оборонної операції. Постачання зброї та боєприпасів, взаємодія з партнерами, матеріальне забезпечення, протидія новим видам озброєння, яке є в окупантів”, — сказав він.

Президент відзначив особовий склад оперативно-стратегічного угруповання “Олександрія” за створення умов для успішного наступу, за планування й підготовку активних дій на Херсонщині.

“Тільки за цю добу на Херсонщині від псевдореферендуму було звільнено й стабілізовано такі населені пункти, як Нововоскресенське, Новогригорівка і Петропавлівка. Рух триває”, — наголосив він.

Також він звернувся до російських окупантів російською мовою.

“Навіть якщо ви ще десь у світі знайдете якусь іншу зброю з такою самою “природною” для вашого “русского мира” назвою, як ці ось іранські “Шахіди”, якими ви намагаєтесь бомбити такі наші міста, як, наприклад, Біла Церква, це все одно вже нічим вам не допоможе. Ви вже програли”, — зазначив Зеленський.

Він звернув увагу російських окупантів, що українці знають, за що воюють, а все більше росіян розуміють, що вони мають загинути, тому що одна людина не хоче закінчити війну.

Президент розповів, що сьогодні, в деокупованих Лимані Донецької області, а також Святогірську і Яровій Донецької області додалася ще одна ознака повернення нормального життя — почалася виплата пенсій.

“Видаємо й продуктові набори, гуманітарну допомогу. Повернення українського прапора означає, що й для Донбасу, і для всіх інших територій, які були тимчасово окуповані Росією, знову стає можливим спокійне й соціально забезпечене життя”, — поінформував він.

Зеленський також розповів, що Україна починає приєднання до Організації економічного співробітництва та розвитку.

“Це одна з найпрестижніших глобальних організацій, вона обʼєднує 38 найсильніших держав”, — сказав він.

Крім того, Україна разом з Іспанією та Португалією подала заявку на проведення чемпіонату світу з футболу 2030 року.

“Це наша спільна заявка. Шанс на її задоволення — доволі високий”, — вважає Володимир Зеленський.

Читайте також: “Ми готові до діалогу з Росією, але з іншим президентом”: Зеленський відмовляється йти на мир з Путіним (ВІДЕО)

Прямий ефір