Німеччина в 2023-му році повністю замінить імпорт російського газу поставками з інших країн — Умланд

Європейські країни ухвалили стратегію поступової відмови від імпорту газу з Росії. Німецький політолог Андреас Умланд в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UА розповів, що промисловість Німеччини критично залежить від великих обсягів постачання газу. Саме тому країна заміщатиме російський газ лише в міру появи альтернативних джерел енергії.

Умланд пояснив, поки Німеччина ще частково залежить від постачання російського газу, РФ намагатиметься й надалі шантажувати німецький уряд. У тому числі, за допомогою маневрів з турбінами для “Північного потоку-1”. Експерт також зазначив, що у Москві ще можуть зберігатися ілюзії щодо запуску “Північного потоку-2”.

“Наразі будуються нові термінали для прийому зрідженого газу, укладаються нові контракти: з Азербайджаном, африканськими країнами, Норвегією. Але поки що це не заміняє обсягів постачання з РФ у попередні роки. Тому Німеччина намагається запасатися газом і купує його якнайбільше. У будь-якому разі, у середньостроковій перспективі Німеччина планує повністю відмовитися від імпорту енергоносіїв із РФ. Це вже зроблено щодо вугілля. Робитиметься з постачанням нафти. А на 2023-й рік запланована повна відмова від російського газу. Це може статися і раніше, тому що Росія сама скорочує постачання”, – сказав речник.

Всередині Німеччини, за словами Умланда, існує певний тиск на уряд з боку суспільства – для проходження зимового періоду із достатньою кількістю газу.

“Насправді ця дискусія є штучною. Є ще наземні потоки через Білорусь та Україну. З постачанням газу проблем не може бути. Для забезпечення Німеччини газом з РФ не потрібен навіть “Північний потік-1”, а “Північний потік-2” точно. Шантаж Росії спрямований на те, щоб не втратити репутацію як постачальника енергоносіїв. Тому що європейський ринок потрібен “Газпрому” не лише для економіки, а ще й для підтримки соціальної стабільності у РФ”, – наголосив він.

Умланд упевнений, що Європа згодом повністю відмовиться від імпорту російських енергоносіїв.

“Захід серйозно реагує на повномасштабну агресію Росії проти України. Тому, у якийсь момент, буде зупинено і “Північний потік-1”. Європейські країни відійдуть від імпорту газу з РФ”, – підсумував експерт.

Нагадаємо, директорка української Amnesty International Оксана Покальчук звільняється з посади у зв’язку зі скандальним звітом організації про Збройні сили України.

Російські військові могли замінувати Запорізьку АЕС — The Insider

РНБО має список із 86 осіб, які впливають на політику Кремля — Данілов

Читайте також: Масштаби втрат РФ у розв’язаній Кремлем війні з Україною вже не порівняти з Афганістаном — Фейгін

Прямий ефір