Голова Amnesty International-Україна звільняється після скандалу

Директорка української Amnesty International Оксана Покальчук звільняється з посади у зв’язку зі скандальним звітом організації про Збройні сили України.

“Я звільняюся з Amnesty International в Україні… Все розбилося об стіну бюрократії та глухого мовного бар’єра. Справа не в англійській, а в тому, що якщо ти не живеш у країні, в яку вдерлися окупанти та рвуть її на шматки, тобі, напевно, не зрозуміти, що ж тут такого – засудити армію захисників. І немає слів у жодній мові, які здатні це донести до того, хто не відчув цього болю. Навіть ще вчора у мене була наївна надія, що я зможу все виправити. Що ми проведемо хай хоч 200 нарад і все-таки пояснимо, достукаємося, донесемо свою думку. І той текст буде видалено, а замість нього з’явиться інший. Сьогодні я зрозуміла, що цього не станеться”, – написала Покальчук у своєму Facebook.

Вона зазначила, що в таких важливих звітах не може не бути даних про другу сторону війни, зокрема про те, хто розпочав цю війну, – Росія.

В українському офісі також зазначають, що пресреліз, який організація випустила 4 серпня, має як мінімум вивчити дві сторони та врахувати позицію Міноборони України. Amnesty International звернулися до Міноборони, але “у результаті цього, самі того не бажаючи, організація створила матеріал, який прозвучав як підтримка російських наративів”.

На думку Покальчук, це дослідження стало інструментом російської пропаганди.

“За останні декілька днів ми з колегами активно проводили роз’яснювальну роботу всередині організації. Я говорила з представниками Amnesty з десятків країн світу, щоб позицію України та українців було почуто. Також я неодноразово говорила з вищим керівництвом, яке, на жаль, в цій ситуації не здійснило належних кроків аби захистити інтереси людей, на чиє благо працює організація і весь правозахисний рух. На додачу до відсутності належної реакції відбулось ігнорування великої активістської ініціативи людей з усього світу, яких обурив цей пресреліз. Мені боляче це визнавати, але ми з керівництвом Amnesty International розійшлися ціннісно. Тому я прийняла рішення залишити організацію”, – резюмувала вона.

Як повідомлялося, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прокоментував заяву організації Amnesty International про те, нібито ЗСУ наражають на небезпеку громадянське населення нашої держави. На його думку, вона спрямована не на пошук та донесення світу правди, а на створення фальшивого балансу між злочинцем та його жертвою.

Читайте також: Росіяни вбили Вадатурського з метою залякати великих українських бізнесменів, які спонсорують ЗСУ — Фесенко

Прямий ефір