Масштаби втрат РФ у розв’язаній Кремлем війні з Україною вже не порівняти з Афганістаном — Фейгін

Масштаби втрат РФ у розв’язаній Кремлем війні з Україною вже не порівняти з тим самим Афганістаном, проте легше сприймаються росіянами. Про це російський правозахисник Марк Фейгін сьогодні, 5 серпня, сказав в ефірі проєкту “FreeДОМ”.

Він зазначив, що у РФ приховують реальні втрати у війні з Україною, вони є державною таємницею.

“Російське Міноборони оголосило одну-єдину цифру. У березні воно сказало, що загинуло 1350 осіб. Все, після цього більше ніколи жодних цифр не називали. Ну, по-перше, їх приховують, оскільки вони є таємницею, державною таємницею. Указами засекречені взагалі будь-які втрати. Звичайно, про втрати надто відкрито не говорить і українська сторона. Але тільки з російською дещо інакше”, — сказав він.

Фейгін нагадав, що у РФ реальну війну назвали СВО – “спеціальна військова операція”.

“СВО — це якась операція, коли налетіли, забрали, пішли. А це ж явно на це вже не схоже. Ну, скоро буде, 24 серпня, пів року. Пів року неможливо вести ніяку спецоперацію. Розумієте? Те ж саме з Афганістаном, я вам нагадаю, війну там називали “виконання міжнародного обов’язку”. І по телевізору постійно показували, як висаджують клумби військовослужбовці, допомагаючи демократичній республіці Афганістан. Напевно, якщо виходити з попереднього досвіду, це може тривати досить довго. Інше питання, що масштаби втрат уже не можна порівняти з тим самим Афганістаном”, — зазначив правозахисник.

Він констатував, що лише за офіційними оцінками в Афганістані загинули 15 тисяч військових із СРСР, тоді як у російсько-українській війні втрати більше в рази. При цьому зараз у російських військових є можливість зв’язатися з рідними по мобільному зв’язку, по інтернету, розповісти про реальну картину того, що відбувається, на відміну від картинки, яку показує російська пропаганда.

“Питання не в кількості загиблих, а питання в порозі чутливості, у порозі того, наскільки це людей обурює. І ось тут якраз набагато гірше. Тому що, мабуть, свідомість людей так налаштована, так відкалібрована, що вони згодні з цими втратами. Ось у чому біда, розумієте? Тому що ми щоразу спостерігаємо і розмови, які зливають СБУ. От ми слухаємо переговори з батьками, з матерями. Волосся дибки встає, як вони реагують. От у період афганської кампанії такого не було… Втрата близького, сина чи чоловіка була справжньою втратою. Таке відчуття, що люди не до кінця розуміють, що це все назавжди. Чи вони відчувають якусь компенсаторність за рахунок того, що їм комусь гроші дадуть, кому — машину і таке інше. І це вже серйозніша ситуація”, — сказав Фейгін.

Він констатував, що і серед російських військових поки що немає такого обурення, яке припинило би війну.

Читайте також: Путін оточив себе винятково лояльними особами, як у Коза-Нострі: інтерв’ю з Фейгіним

Нагадаємо, Наразі на фронті в Україні працюють 16 реактивних систем залпового вогню HIMARS (“Хаймарс”) різних типів. Найближчим часом їхня кількість може зрости до 25-30. Військовий експерт Олег Жданов оцінив можливості української армії на випадок, якщо таких установок буде більше.

Прямий ефір