Ніхто не отримає воєнної переваги від ядерної аварії на ЗАЕС — Гроссі про пуски ракет із району станції

Прапор МАГАТЕ. Фото: iaea.org

Експерти МАГАТЕ (Міжнародне агентство з атомної енергії), які перебувають на окупованій Росією Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС), чують звуки запуску ракет у районі станції та артилерійські постріли. Про це заявив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі, повідомляє FREEДОМ.

За його словами, очевидні військові дії в околицях станції можуть підвищити ризики ядерної безпеки на об’єкті та потенційно підірвати п’ять конкретних принципів захисту ЗАЕС, які він представив Раді безпеки ООН у травні цього року.

“Я закликаю всі сторони проявляти максимальну стриманість на Запорізькій АЕС або поблизу неї. Ніхто не отримає воєнної переваги від ядерної аварії під час цієї жахливої війни, станеться все навпаки. Тривожні події останніх днів — запуски ракет поблизу цієї великої атомної електростанції — ще більше посилюють нашу стурбованість ядерною безпекою”, — звернув увагу Гроссі.

У пресслужбі МАГАТЕ повідомили, що єдина лінія електропередачі ЗАЕС, що залишилася, на 750 кіловольтів знову зможе постачати зовнішню електроенергію, необхідну станції для охолодження реактора та інших важливих функцій ядерної безпеки. Зв’язок було втрачено в неділю вранці, 26 листопада, після короткого замикання, яке сталося приблизно за 100 км на північ від об’єкта, але під’єднання до лінії електропередачі було відновлено пізніше того ж вечора.

На час відключення лінії ЗАЕС отримувала позамайданчикову електроенергію від єдиної резервної лінії електропередачі 330 кВ, що залишилася. Це означає, що для подачі зовнішньої енергії на станцію знову необхідні дві незалежні лінії електропередачі.

“Вразливі зовнішні джерела електроживлення станції залишаються однією з наших головних проблем, коли йдеться про ядерну безпеку в Україні. Необхідно уникати всіх військових дій, які можуть поставити під загрозу ядерну безпеку”, — наголосив Гроссі.

Читайте також: Росія намагається привести ЗАЕС до такого стану, що її використання в економіці України буде вкрай ускладнене, — Їжак

Нагадаємо, громадський діяч, член Республіканської партії Борис Пінкус заявив, що Запорізька АЕС продовжує бути інструментом шантажу з боку кремлівського диктатора.

Прямий ефір