Запорізька АЕС продовжує бути інструментом шантажу з боку кремлівського диктатора, — Пінкус

На ЗАЕС. Фото: gettyimages.com

В умовах загострення ситуації на фронтах, зростає ймовірність провокацій і шантажу з боку президента Росії Володимира Путіна. Так, окупована російськими військами Запорізька атомна електростанція (АЕС) є “козирною картою” для кремлівського диктатора. Таку думку сьогодні, 27 жовтня, в ефірі телеканала FREEДОМ висловив громадський діяч, член Республіканської партії Борис Пінкус. 

“Путін ніколи не скидав із рахунків провокації. Чомусь сьогодні всі забули про Каховську гідроелектростанцію (ГЕС), а це була саме його рук справа. Збиток, нанесений підривом Каховської ГЕС, — це на десятки років. А експерти кажуть, що наслідки будуть більш відчутні, ніж це було з Чорнобильською атомною електростанцією”, — сказав він. 

Пінкус наголосив, що з початку російської агресії Запорізька АЕС є “козирною картою” для Путіна, якою він продовжить шантажувати світ.

“Необхідно мати це на увазі, і що гірші в нього справи на фронтах, то більше він вдаватиметься до різного роду провокацій і шантажу. Причому, в арсеналі в нього ціла низка видів шантажу. Я нагадаю, що він робить із трубопроводами на дні Балтійського моря — “Північний потік 2″, наприклад, або газопровід між Фінляндією та Естонією. Також падіння ракет на території країн-членів НАТО, як це було в Польщі та багато іншого”, — каже він. 

Згідно з його точкою зору, хоча ймовірність використання Росією неконвенційної зброї невелика, важливо зберігати пильність.

“Тому сьогодні Україні необхідно більше систем протиповітряної оборони (ППО), ніж будь-коли, таких, як Patriot. Я думаю, що про це розмова вже йде, і ми будемо продовжувати лобіювати, вимагати саме Patriot. Україна продовжує втрачати свою інфраструктуру, живу силу, цивільне населення… З порядку денного системи Patriot випадати не будуть, вони продовжують надходити, але нам потрібно, щоб їхня кількість була більшою, ніж це було дотепер, або навіть було заплановано”, — резюмував Борис Пінкус.

Читайте також: Радіаційна та ядерна безпека: перший пункт української формули миру пояснив професор Людвіг Литвинський

Раніше міністр енергетики України Герман Галущенко попередив, що Росія може створити умови для ядерного інциденту після деокупації Силами оборони України Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС).

Прямий ефір