Росія намагається привести ЗАЕС до такого стану, що її використання в економіці України буде вкрай ускладнене, — Їжак

ЗАЕС. Фото: gettyimages.com

Ситуація на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) контрольована, але через те, що станція зупинена, спостерігається деградація обладнання, яка посилюється з плином часу. Що довше зупинена станція — то складніше і дорожче її буде ввести в експлуатацію. Про це сьогодні, 25 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів завідувач сектору Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак.

“Будь-яка деградація [обладнання на ЗАЕС] збільшує той термін, який знадобиться для того, щоб знову запустити станцію. Тобто цей термін відтягується. Це збільшує навантаження на економіку України, і несе технологічні ризики. Я б не сказав, що вони катастрофічні”, — сказав він.

Росії безглуздо утримувати ЗАЕС, проте вона це робить, імовірно для того, щоб коли станція повернеться під управління України, привести її в експлуатаційний стан буде вкрай складно і дорого, вважає експерт.

“Росія зараз намагається привести станцію в такий стан, що її використання в економіці України буде вкрай ускладнено. Це вони роблять тим, що намагаються її утримувати. Безглуздо утримувати, тому що вони не можуть її запустити у свою систему. Вони хочуть деградувати її до такої міри, щоб було дуже дорого її запустити”, — пояснив він.

Читайте також: Радіаційна та ядерна безпека: перший пункт української формули миру пояснив професор Людвіг Литвинський

Прямий ефір