“Ніхто у світі не зміг перевершити”: МЗС нагадало про рекорди українців у книзі Гіннеса

Фото UATV

Сьогодні, 9 листопада, Книга рекордів Гіннеса відзначає день народження. У Міністерстві закордонних справ нагадали про рекорди українців, які не зміг перевершити ніхто у світі.

Про це пише UATV із посиланням на повідомлення відомства.

Як зазначається, Сергій Бубка має найбільше світових досягнень. На рахунку українського спортсмена 35 світових рекордів. Водночас Лариса Латиніна має найбільше олімпійських нагород серед жінок – 14 перемог на Олімпійських іграх і 9 золотих медалей.

Павло Рєзвий на звичайному човні за 61 добу перетнув Атлантичний океан. Тоді йому було 65 років. У МЗС зазначають, що рекорд був даний не лише за вік, але й за швидкість.

Мирослав Федорчак лежачи зігнувся та розігнувся на одній руці 780 разів, Дмитро Халаджі підняв трубу вагою 1 022 кг, Тарас Корніюк виконав 1 303 підйоми з переворотом на перекладині.

Читайте також: Микола Нижниковський встановив новий рекорд України (ВІДЕО)

Також Сергій Найдич без перерви рухався на віндсерфі 71 годину 30 хвилин, а Микола Куценко пройшов 42 км, жонглюючи м’ячем.

Окрім цього, українці провели найпотужніший музичний телемарафон національної пісні – 110 годин української музики в прямому ефірі без перерви на рекламу.

Найдовше безперервне читання поетичних творів – теж в Україні. Протягом 19 діб студенти та викладачі Національного університету “Острозька академія” читали Кобзар Шевченка – 456 годин, 3 тисячі учасників, 11 250 творів.

Українська “Мрія” теж є у Книзі рекордів. Ан-225 – найбільший та найпотужніший у світі транспортний літак. Він зібрав 240 світових рекордів.

Раніше плавець Михайло Романчук встановив рекорд України.

Прямий ефір