Навіть відсутність траншу від МВФ не стане катастрофою для української економіки, – Дмитро Боярчук

Фото UATV

Україна в очікуванні угоди з МВФ, хоча ще існують деякі розбіжності. Якщо наша країна не отримає фінансування від МВФ – на валютному ринку настане період нервозності та нестабільності, але катастрофою це не буде.

Так вважає Дмитро Боярчук, виконавчий директор CASE Україна.

“Нам важливо отримати ці гроші, та це не питання життя або смерті. Так, це важливо, це посилить наші позиції, зокрема для інвесторів, які стежать за Україною, це буде позитивним сигналом, що з нами все не так погано”, – заявив експерт в інтерв’ю UATV.

Він зазначив, що $2 млрд МВФ не зможуть врятувати економіку України, якщо обваляться ціни на ресурсних ринках: метали, руда.

“Але в такому випадку (якщо надійдуть гроші МВФ, – ред.) у нас буде серйозніший запас міцності. А якщо ціни на ресурсних ринках не обвалюються – ми можемо пережити цей період і без траншу МВФ абсолютно нормально. У нас досить непогані ресурси. Гроші будуть, і я переконаний, що дефолту не оголошуватимуть”, – зазначив Боярчук.

Для того, щоб отримати транш, за словами Боярчука, спочатку потрібно побачити в Україні місію МВФ – це перший передвісник отримання грошей.

На думку експерта, щоб місія приїхала в Україну, потрібно збільшити ціни на газ.

Телеверсію інтерв’ю з виконавчим директором CASE Україна Дмитром Боярчуком дивіться 14 серпня о 15:00 у програмі “Лицом к лицу” на UATV.

Наталія МАРЧЕНКО, UATV

Прямий ефір