Навіть символічна перемога Путіна стане зеленим сигналом для всіх диктаторів — думка

Сі Цзіньпін і Володимир Путін. Фото: apnews.com

У світлі можливих сценаріїв розвитку ситуації в Україні рекомендується активно розвивати військово-промисловий комплекс та зміцнювати відносини з більш стабільними країнами. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив професор міжнародного права Євген Цибуленко.

Експерт зазначає, що у зв’язку з майбутніми виборами в США та іншими факторами не можна Україні та ЄС завжди покладатися на підтримку Сполучених Штатів Америки.

“Європі рекомендується активніше розвивати свою промисловість та військовий потенціал, враховуючи, що багато європейських армій стали миротворчими контингентами, нездатними вести повномасштабну війну. Наразі відбувається усвідомлення помилковості такого підходу і починається поступове відродження промисловості, включаючи військову”, — сказав Цибуленко.

Експерт зазначає, що тоталітарні союзники Росії, такі як КНДР та Іран, можуть отримати від Москви підтримку досить швидко. Це є серйозною проблемою, і необхідно розглядати можливі рішення.

“Якщо Путіну дати перемогти, хай навіть не повністю, хай навіть суто символічно, це стане зеленим сигналом для всіх диктаторів, насамперед для комуністичного Китаю, який з величезною ймовірністю нападе на Тайвань, який виробляє 90% світових напівпровідників, чіпів. Це приведе навіть якщо не до третьої світової війни, то до повного колапсу світової економіки. Люди починають це розуміти і дедалі більше починають діяти”, — сказав Цибуленко.

Читайте також: Росію без Путіна готують до децентралізації за українським зразком: про роботу IV З’їзду російської опозиції розповів Пономарьов

Прямий ефір