Навіщо Росії “десатанізація” України — думка релігієзнавця (ВІДЕО)

Ігор Козловський. Фото: pravda.com.ua

Заяви російських офіційних осіб та пропагандистів про секти, “десатанізацію” України, захист християнських цінностей — чергова спроба пояснити своєму населенню, чому йде війна. Однак привнесення будь-яких релігійних мотивів у російську ідеологію не витримує критики, оскільки Росія не релігійна країна. Про це сьогодні, 1 листопада, сказав релігієзнавець, історик, письменник Ігор Козловський у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Абсолютно не працює християнська православна віра в умах і серцях людей. Православні храми відвідують від сили 2-3% людей, це переважно ті, кому вже давно за 60-70 років, з одного боку. А з іншого боку, ми бачимо по поведінці росіян на цій війні, що жодні християнські цінності вони не сповідують”, — говорить Козловський.

На думку релігієзнавця, заяви про “десатанізацію” зумовлені “страхом самих себе”.

“Вони побачили себе в цьому дзеркалі і намагаються перенести проблему на Україну, маніпулюючи свідомістю людей, з одного боку. А з іншого боку, використовуючи ті наративи, які були сформовані ще в Російській дореволюційній імперії, і в Радянському Союзі, де лякали таким поняттям як секта”, — коментує гість ефіру.

Він наголосив, що ці наративи продукуються неосвіченими людьми для неосвічених людей.

“Спроби оголосити, що вони прийшли на війну для того, щоб провести якусь “дешайтанізацію”, “десатанізацію” України — це, я думаю, жалюгідні спроби неосвічених людей маніпулювати свідомістю, знову ж таки, неосвічених людей”, — констатував Ігор Козловський.

Релігієзнавець сумнівається, що ці спроби будуть ефективними.

Читайте також: Сатана обрав Путіна своїм спадкоємцем: інтерв’ю з кінорежисером Романом Балаяном

Прямий ефір