Навчальний центр із пілотування дронів на Черкащині: як волонтери та військові навчають охочих (ВІДЕО)

Військовий ЗСУ з позивним "Альф". Скріншот: uatv.ua

У Черкаській області активно розвивається школа пілотування дронів. Організували її волонтери спільно з військовими. За п’ять місяців роботи програми навчання пройшли вже 150 військових із 30 підрозділів територіальної оборони (ТРО). Готують усіх інструктори з бойовим досвідом, а сам курс триває 20 днів, інформує FREEДОМ.

Попри те, що умови тренувань максимально не комфортні весняні опади та сильний вітер, залізні “пташки” здіймаються в небо завдяки вмілому пілотуванню українських військових.

“Коли піднімаєшся на різні висоти дивишся, з якого боку вітер, як краще зайти”, пояснює військовослужбовець Збройних сил України (ЗСУ) з позивним “Майстер”.

“Майстер” півроку перебував на Соледарському напрямку в Донецькій області, про дрони до навчання в цій школі пілотування не знав нічого. Але за два тижні тренувань зміг приручити безпілотник.

“Ніколи цим не цікавився, ніколи пульт у руках не тримав, а коли взяв у руки, то зрозумів, що це моє. Робив скидання востаннє це 55 метрів, потрібно було влучити в 5 на 5″, каже чоловік.

Дрони піднімають зі скидами. Завдання – влучити в ділянку розміром із танк, її попередньо позначили в полі. Військові мають знайти це місце і знищити умовного противника.

“Тут як на автомобілі з механічною коробкою передач літає саме інтуїтивно, тут тільки практика жодні прилади не допоможуть, особливо в зоні роботи радіоелектронної боротьби (РЕБ)”, розповідає інструктор центру пілотування дронів із позивним “Альф”.

Перед кожним вильотом учням обов’язково нагадують правила. Ці знання допоможуть не втратити свою техніку та ефективно відпрацювати по ворогу.

“Не забуваємо, що під час увімкнення ми спочатку здійснюємо увімкнення пульта, потім уже увімкнення дрона, що найголовніше, щоб не спрацювала “серва” (сервопривід, ред.)”, нагадує інструктор центру.

“Альф” керує дронами вже понад 10 років. Раніше його не хотіли брати у військо через інвалідність, але чоловік усе ж таки став до строю після повномасштабного вторгнення Росії: воював на Донеччині, а зараз служить інструктором.

Військовий зазначає, що дрони це перші помічники військових.

“Завдання цього апарату вести спостереження. Він фокусується, шукає ціль, потім пілоти отримують команду”, каже “Альф”.

Ця школа пілотування спільний проєкт волонтерської організації та військових 118-ї окремої бригади тероборони. За п’ять місяців навчили вже понад 150 пілотів. Курс триває 20 днів. Військові інструктори, а волонтери забезпечують обладнанням.

“Обладнання дуже багато, тому що сам процес навчання він починається з теоретичних курсів, симуляторів, комп’ютерне обладнання: для пілотів, для теоретичного навчання. Потім хлопці та дівчата переходять до польотів на маленьких “Вупах” (Whoop)”, розповідає голова волонтерської організації В’ячеслав Скічко.

Заняття в цьому центрі розписані на два місяці наперед, охочих багато.

Військовослужбовець ЗСУ з позивним “Пастор” перебуває на фронті вже третій рік. Він зазначає, що технічне оснащення противника змінюється.

“Працював на фронті на “Мавіках” (Mavic), ситуація там така, що в нашого ворога багато глушилок по GPS, по відео та інших. Дійшло до того, що “Мавік” не завжди справляється зі своїм завданням, яке можна виконати на FPV, тож пішли перенавчатися на цей вид безпілотників”, каже “Пастор”.

У цій школі пілотування дронів навчалися військові з 30 підрозділів ТРО. На їхньому рахунку – вже сотні виконаних завдань.

Читайте також: Диво порятунку: як у Дніпрі повертають до життя важкопоранених (ВІДЕО)

Прямий ефір