Наступ на Харків: чи здатна РФ зайти в місто — думка військового оглядача

Харків. Ілюстративне фото: facebook.com/poddubniy.dmitriy

Щоби забезпечити спробу наступу на Харків, російським окупантам необхідні великі резерви в живій силі. А для цього Кремлю потрібно проводити додаткові мобілізаційні заходи. Поки що підготовки до масштабного наступу на Харків не спостерігається. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий оглядач Денис Попович.

Говорячи про те, які сили можуть знадобитися російським загарбникам, аби здійснити спробу наступу на українське місто-мільйонник, Попович провів паралелі з Авдіївкою Донецької області.

“Давайте згадаємо Авдіївку, скільки там було російських окупантів на піку подій. Загарбники намагалися оточити місто п’ять місяців. Так, безумовно, вони свого домоглися. Але чому? Тому що у нас були проблеми з постачанням боєприпасів, прямо скажемо. Наскільки місто Авдіївка менше за Харків? Ми ж розуміємо, що розмір непорівнянний. Тому, провівши ці паралелі, можемо уявити собі, скільки сил знадобиться армії РФ для того, щоб спробувати наступати на Харків”, — сказав гість ефіру.

У будь-якому разі, для того, аби забезпечити угруповання, здатне на сьогодні, за теперішніх обставин мати шанси на захоплення Харкова, потрібно проводити додаткові мобілізаційні заходи в Російській Федерації, вважає Попович.

“Чи то вони будуть прихованого характеру, чи то оголошені публічно. Вони ж можуть сказати, що указу Путіна про завершення попередньої хвилі мобілізації не було. Адже указ діє досі. І можна під цією ширмою активізувати заходи, набрати за певну кількість часу 300-400 тис. осіб, або зібрати якісь резерви для того, щоб зосередити наступ на Харків. Але в будь-якому разі ми це побачимо. Навіть якщо зараз якимось дивним магічним чином вони з глибини сибірських руд збирають цю армію і будуть направляти на Харків, ми все рівно це помітимо. Їм потрібно буде сконцентрувати ці війська на напрямку головних ударів, вони ж не матеріалізуються з повітря. На сьогодні нічого такого не відбувається”, — сказав оглядач.

Зібрати угруповання для наступу на Харків росіяни можуть у теорії, але поки що цих дій немає.

“Чи може Російська Федерація зібрати таку збройну силу? Може. Що їм для цього потрібно? Активізувати мобілізаційні заходи. Зараз це відбувається? Не відбувається. Є війська для захоплення Харкова? Немає військ для захоплення Харкова. Тому тут усе вичерпано”, — акцентував спікер.

Він також звернув увагу на те, що тема можливого наступу РФ на Харків зараз активно тиражується в пресі, зокрема російській. Тому важливо дивитися на достовірність джерел, акцентував Попович.

“Усі публікації, які зараз виникають, зокрема і в російській пресі, якою б вона ліберальною не була, якою б вона не була проукраїнською, це все одно російська преса, і на це варто звертати увагу. Занадто багато цих матеріалів з’явилося. І в мене складається враження, що хтось або намагається трафіку набити на цих матеріалах, або це люди, які служать Російській Федерації і зараз намагаються посіяти паніку серед українців для того, щоб ми боялися. Або вони працюють інформаційно на користь України, щоб впливати на якнайшвидше ухвалення рішення щодо надання військової допомоги Києву. У це мені хочеться вірити більше”, — сказав Попович.

Оглядач вважає, що наступ армії РФ реальний, але на тих ділянках, які вже є на сьогоднішній день. Там, де відбувається тиск, активізація наступальних дій цілком можлива. Основні сили ворога, за словами Поповича, зараз зосереджені на напрямках Східного фронту — Авдіївському, Новопавлівському.

“Ми пам’ятаємо заяву пана Павлюка, командувача Сухопутних військ, який говорив про те, що вже, можливо, готується 100-тисячне угруповання, яке Російська Федерація може активізувати на тих чи інших ділянках фронту. Ось командувачу Сухопутними військами Збройних сил України немає жодних підстав не довіряти”, — резюмував гість ефіру.

Читайте таакож: Спроби окупантів наступати на Харків закінчуються “негативним успіхом”, — речник обласної прокуратури

Як повідомлялося раніше, російські окупанти систематично тероризують жителів Харкова. Місто та область практично щодня обстрілюють із використанням “Шахедів”, ракет С-300. А нещодавно атаки посилили, застосовуючи керовані авіаційні бомби та FPV-дрони, БпЛА з гранатами. 

Прямий ефір