NASAMS, IRIS-T, SAMP/T, Patriot та інші: роботу систем ППО в Україні оцінив речник Командування Повітряних сил ЗСУ

Iris-T. Фото: mil.in.ua

Різні комплекси протиповітряної оборони (ППО) виконують різні завдання. У яких регіонах які системи стоять — військові не озвучують, щоб російські окупанти не мали необхідної для обстрілів інформації. Про це сьогодні, 8 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Він зазначив, що навіть один комплекс вирішує питання, якщо його поставити в потрібному місці в потрібний час і у потрібному напрямку.

“Комплекси NASAMS і IRIS-T прийшли до нас фактично одночасно в момент, коли росіяни почали обстрілювати нашу критичну інфраструктуру. IRIS-T був один, NASAMS було два підрозділи. Підрозділ може бути різний, головне — це радар, який бачить повітряні цілі, повітряну обстановку і передає дані на командний пункт, де сидить бойова обслуга і, відповідно, пускові установки. Потім уже робота без людей іде, установки перебувають на певній відстані від радара і командного пункту. Командний пункт і пускова — це вже можна вважати батарея, вона не повноцінна, але вже працює. Сама пускова NASAMS працювати не може”, — пояснив Ігнат.

Спікер зазначив, що пускова “Бук М1”, яка на гусеничному ходу, може їздити і працювати в автономному режимі.

“Тому NASAMS та інші комплекси працюють за таким принципом, як я сказав, тому в NASAMS може бути командний пункт, радар, до восьми пускових установок, які можуть бути розташовані на певній віддаленості одна від одної та забезпечувати стрільбу до 40 км по повітряних цілях, аеродинамічних повітряних цілях. Не скажу, що є системи, які саме з восьми пускових складаються, не просто їх добувати, але по крупицях збирають”, — сказав він.

Ігнат також повідомив, що в Україну приходить нова техніка, яка стає в стрій, посилюючи той чи інший напрямок.

“Найкращий на сьогоднішній день — комплекс IRIS-T німецького виробництва — найновіший фактично на тій моделі, яку ми отримали. Радар прекрасний, наші зенітники мені сказали, що він бачить маленького горобця — за сотню кілометрів може розрізнити. IRIS-T працює на результат, близький до 100%. NASAMS, у принципі, не гірше. Із західних систем NASAMS у нас — найпоширеніший комплекс на сьогодні, він дає значні результати. Є значна частка збиття крилатих ракет саме комплексом NASAMS”, — розповів речник Командування Повітряних сил.

За його словами, наразі Україна чекає на посилення системами ППО від Франції.

“SAMP/T аналогічний Patriot. Patriot уже себе показав у плані збиття балістики та аеробалістики, тобто щодо “Кинджалів” Patriot уже в Україні досить серйозну роботу зробив. Чекаємо такого ж і від французького комплексу, який вже є на озброєнні наших Повітряних сил”, — повідомив Ігнат.

Крім того, він дав високу оцінку й іншим системам, які працюють по ракетах і дронах, що запускаються по Україні російськими окупантами.

Читайте також: РФ накопичує засоби ураження — що необхідно для посилення української ППО і ПРО, пояснив експерт

Нагадаємо, Україна і США створили гібридні системи ППО.

Прямий ефір