РФ накопичує засоби ураження — що необхідно для посилення української ППО і ПРО, пояснив експерт

Українські військові. Ілюстративне фото: Facebook/56 ОМПБр

Україна посилює протиповітряну і протиракетну оборону з огляду на те, що Росія накопичує засоби ураження, зокрема ракети. У цій боротьбі принципово важливим є ефективне знищення пускових установок засобів нанесення удару противника ще до того, як вони використовуються для пуску ракет, які накопичують. Про це сказав засновник благодійного фонду “Закриємо небо України”, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 8 листопада.

“Посилення протиповітряної та протиракетної оборони триває, оскільки українська розвідка показує, що противник накопичує засоби нападу, зокрема високоточні, дороговартісні, які можуть застосовуватися як із землі, типу ракет “Іскандер”, так і повітряних носіїв. Останнім часом росіяни використовують не стратегічні свої літаки, а літаки тактичної авіації, Су-35, Су-30, а також запускають ракети з кораблів, катерів і підводних човнів, які успішно знищують Сили оборони України. У цій боротьбі більш ефективним є знищення пускових установок засобів нанесення удару противника до того, як вони використовуються для запуску ось цих ракет, які вони накопичують”, — зазначив Романенко.

Також, за його словами, важливим є формування посиленої системи протиповітряної, протиракетної оборони в зимовий період, чим і займається Україна, за допомогою союзників.

Крім того, каже експерт, відпрацьовуються програми інтеграції засобів ППО за системою Franken SAM.

“Йдеться про використання елементів старих радянських зенітно-ракетних комплексів, таких як “Бук”, “Куб” в інтеграції з новими, західними. Останнім часом розробляється така система за участю ракет Patriot (“Петріот”) і наших елементів зенітно-ракетного комплексу. Уже реалізуються три такі програми, які збільшують наші потенційні можливості роботи по аеродинамічних цілях супротивника, до яких належать крилаті ракети, безпілотні апарати, літаки та гелікоптери, що діють на малих і середніх висотах”, — пояснив гість ефіру.

Крім того, важливо принципово прискорити темпи постачання Україні винищувачів, натовських літаків, які теж входять до системи протиповітряної оборони, доповнив Романенко.

“Тобто треба збільшувати кількість засобів протиповітряної оборони, зенітних ракетних комплексів — як наземних, так і авіації, яка є дальньою рукою в системі протиповітряної оборони. І в цьому напрямку Україна вже докладає відповідних зусиль”, — резюмував експерт.

Читайте такожРФ накопичує озброєння для ударів взимку — як протистояти атакам: думка експерта

Як повідомили раніше в українській розвідці, Росія накопичила ракети і чекає похолодання, щоби посилити обстріли України. Наразі в окупантів є близько 800 високоточних ракет.

Прямий ефір