“Намалювали” цифри: навіщо Путіну знадобилося проводити “референдуми” на окупованих територіях (ВІДЕО)

Псевдореферендум. Скріншот: uatv.ua

Всупереч всім старанням Росії переконати світ у тому, що українці без примусу голосували на псевдореферендумах, реальні цифри говорять про інше. Насправді явка була дуже низькою. А іноді, за даними аналітиків, кількість тих, хто проголосував, перевищувала чисельність жителів території. Наприклад, у Запорізькій області голосувати прийшло менше ніж 1% місцевих жителів, інформує FREEДОМ.

“Шановні мелітопольці, я хочу вам подякувати за вашу незламну позицію. Навіть під гнітом ворога ви не брали участь у цьому фарсі та фейковому “референдумі”. Тільки 0,5% жителів наших тимчасово окупованих територій взяли участь у цьому фейку, фейку, який ніхто визнає”, — звернувся до городян міський голова тимчасово окупованого Мелітополя Іван Федоров.

За словами експертів, так звані “референдуми” потрібні президенту Росії Володимиру Путіну не для того, щоб вплинути на громадську думку у світі. Справжня причина — хоч якось виправдати розв’язану війну та показати міфічні перемоги Росії.

“Щоб з’явилася мотивація в тих мобілізованих, які не хочуть воювати. Путін розуміє, що вся їхня пропаганда, яка розповідає про добровільне та гаряче бажання мешканців окупованих приєднатися, не знаходить віри серед цього населення”, — пояснює політолог Володимир Молчанов.

Жодна демократична країна у світі поки що не заявила про намір визнати псевдоголосування. Євросоюз засудив проведення та фальсифікацію так званих “референдумів” в окупованих російською армією районах України.

“Євросоюз засуджує проведення незаконних “референдумів” та їх фальсифіковані результати. Це ще одне порушення суверенітету та територіальної цілісності України на фоні систематичних порушень прав людини. Ми високо цінуємо мужність українців, які продовжують протистояти та чинити опір російському вторгненню”, — написав верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель у Twitter.

США представили в Раді Безпеки ООН резолюцію, яка засуджує Росію за проведення незаконних “референдумів” та закликали союзників не визнавати їх результатів.

“Зовсім зрозуміло, що росіяни здатні анексувати українські землі знову. Вони зробили це у 2014 році. Отже, у мене немає жодних сумнівів у тому, що вони спробують це зробити знову, і тому так важливо, щоб ми негайно виступили проти цього. Ось чому ми представили резолюцію, в якій засудили ці так звані “референдуми”. Ми закликаємо держави-члени ООН не визнавати змін у статусі України. Резолюція зобов’язує Росію вивести свої війська з України”, — зазначила постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд.

На думку американського політолога Девіда Крамера, референдуми — це абсурдний процес, і Захід має відкинути їхній результат.

“Очевидно, що ніхто не повинен визнавати їхні результати, ми повинні відкинути їх. Це абсурдний процес, і вони проводяться, звичайно, в регіонах, які Росія навіть не повністю контролює. І тому вони не є репрезентативними навіть для тих регіонів, які, як стверджує Росія, проводять ці фіктивні “референдуми”. Тому, я думаю, що вони повинні бути в основному проігноровані або відкинуті. І Захід повинен недвозначно відхилити ці результати”, — вважає керуючий директор з глобальної політики Інституту Джорджа Буша-молодшого Девід Крамер.

Міністерство закордонних справ України закликало партнерів посилити тиск на санкцію на Росію, а також збільшити військову допомогу Україні.

Читайте також: Світова спільнота відповіла на проведення Росією псевдореферендумів на окупованих частинах України (ВІДЕО)

Прямий ефір