Нам потрібно підтримати цілісний, справедливий та тривалий мир для України, — фон дер Ляєн на Саміті миру

Урсула фон дер Ляйен Фото: president.gov.ua

Багато країн вимушені були боротися за незалежність, за право самовизначення, за свободу. І це те, за що також бореться Україна, це те, чого хоче народ України. Про це сьогодні, 15 червня, під час відкриття Глобального саміту миру заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, інформує FREEДОМ.

“Найбільше бажання — бути незалежними та вільними у мирі. Вони [українці] хочуть, щоб ракети перестали бити по їхніх містах, вони хочуть жити без страху, вони хочуть, щоб їхні діти були у безпеці. Це право всіх народів і країн”, — сказала вона.

Урсула фон дер Ляєн звернула увагу, що учасники саміту зібралися, щоб допомогти принести кінець жорстокій і несправедливій війні, конфлікту, який знищив життя та перемістив мільйони людей.

“Відлуння російської агресивної війни відчутно по всьому світу: ціни на енергетику зросли, ціни на продовольство вибухнули. Світ повинен задуматися, чи це правильно, що більша країна може напасти та забрати шматок території. Відповідь, звісно, — ні! І це прописано в Статуті ООН. Замороження конфлікту сьогодні, в той час, як іноземні війська окупують територію України, не є відповіддю. Насправді це рецепт для подальших агресивних війн. Натомість нам потрібно підтримати цілісний, справедливий та тривалий мир для України, такий, який відновить український суверенітет та її територіальну цілісність, непорушність всіх кордонів, суверенітет всіх держав”, — впевнена президентка Єврокомісії.

Вона додала, що спільне завдання всіх країн — затвердити верховенство Статуту ООН.

Читайте також: У Швейцарії стартував Саміт миру — перші заяви (ВІДЕО)

Нагадаємо, 15-16 червня у Швейцарії відбувається перший Глобальний саміт миру, у роботі якого станом на 15 червня бере участь 101 делегація. Станом на 14 червня свою присутність підтверджували 92 країни та 8 міжнародних організацій.

Читайте також: Вірю, що ми побачимо тут, як твориться історія, — Зеленський перед відкриттям Саміту миру

Прямий ефір