“Надійна, потужна, високоточна”: як САУ “Гвоздика” працює по позиціях окупантів на Соледарському напрямку (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Кількість російських атак на Бахмутському плацдармі зростає. 5 лютого противник 10 разів проводив штурми, маючи намір прорвати українську оборону. На Соледарській ділянці фронту побувала кореспондентка телеканалу FREEДОМ Альона Грамова.

Минулої ночі випав сніг і припорошив розбиту важкою технікою дорогу до позицій артилеристів. Долати таке бездоріжжя бійці змушені по кілька разів на день. Потрібно привезти боєприпаси і самим при цьому не потрапити під обстріл.

“Тікаєш завжди. Тоді просто не дивишся, ями, не ями. Боком вона їде чи задом буде їхати”, — сказав військовослужбовець.

На цій ділянці фронту тиші не буває, цілей у військових вистачає. Працюють військові із самохідною артилерійською установкою (САУ) 2С1 “Гвоздика”. Свою бойову машину називають “ластівкою”.

“Надійна, потужна, високоточна. Якщо, наприклад, зробити правильні розрахунки, то вона до 10 км стріляє як снайперська зброя. Точність, купчастість розльоту снарядів, попадання. Вона дуже хороша”, — сказав військовослужбовець 30-ї окремої механізованої бригади (ОМБр) імені князя Костянтина Острозького Віталій.

Як і всюди, на цих позиціях суворо стежать за безпекою. Бойову машину заводять не часто, адже зайвий шум від роботи двигуна тут ні до чого.

Сніжна погода не заважає російським дронам, навіть за вітряної погоди, перебувати в небі, фіксувати координати українських бойових машин, позицій, тож за маскуванням бійці ретельно стежать.

Піхота, легкоброньована техніка та мінометні розрахунки противника — часті цілі українських артилеристів. До бойового завдання екіпаж “Гвоздики” готується не більше ніж хвилину.

Ситуація на цій ділянці фронту, зазначають захисники, може змінюватися щогодини. Російські окупанти то пересиджують в укриттях, то йдуть на штурми.

“Якщо є пересування, передислокація або техніка йде, ми працюємо більше. Якщо сидять закриті, сховалися, то не працюємо, шукаємо. Наша розвідка знаходить цілі, і тоді ми по них працюємо”, — пояснив військовослужбовець 30-ї ОМБр імені князя Костянтина Острозького Андрій.

Нині на дефіцит боєприпасів артилеристи не скаржаться. Кажуть, тільки з їхньою наявністю можна стримувати всі натиски противника. А на цьому напрямку війська РФ атакують уже понад рік.

Читайте також: Фокус уваги РФ перемістився на Авдіївку, але через величезні втрати окупанти видихнуться, — Попович

Прямий ефір