На Заході розглядають ембарго на нафту з РФ із застосуванням граничних цін – міністр економіки ФРН

Міністр економіки Німеччини Роберт Хабек заявив, що країни Європейського союзу та США розглядають обмежувальні заходи щодо нафтового сектора країни-агресора РФ з можливістю подальшої домовленості на міжнародному рівні стосовно граничної ціни на нафту. Про це повідомляє Spiegel.

Роберт Хабек наголосив, що домовленість про ембарго на нафту з РФ вже близько. Однак цей захід сам по собі не дасть змоги знизити доходи Росії: “В останні тижні Путін продав менше нафти, але отримав більше прибутку”.

За словами голови Мінекономіки ФРН, головна причина – у глобальному зростанні цін на нафту через очікування ембарго. І якщо обмежитись просто відмовою від російської нафти – РФ може вигідно продавати її на інші ринки навіть за великі гроші. Наприклад, нещодавно Індія розширила імпорт нафти із Росії.

Щоб запобігти цьому, ЄС та США працюють над міжнародними домовленостями про граничну ціну, яку готові платити за нафту – своєрідну “карту покупців” на противагу “картелю постачальників”.

Такий крок, на думку Хабека, буде ефективним лише за умови залучення багатьох країн: тоді РФ не матиме можливості масштабно переорієнтувати експорт: “Єврокомісія та США працюють над цією пропозицією”.

Нагадаємо, правозахисник, засновник громадської організації “Східна правозахисна група” Павло Лисянський в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розказав, що послабленням мобілізації в ОРДЛО окупанти намагаються виманити тих, хто ховається.

Туреччина оприлюднила свої вимоги щодо членства Фінляндії та Швеції в НАТО

Біля кожного під’їзду — саморобні печі: у Сєвєродонецьку залишилося близько 10 тис. жителів

Читайте також: Фахівець з питань Східної Європи, історик та професор Єльського університету Тімоті Снайдер описав ознаки фашизму в Росії

Прямий ефір