На всіх напрямках фронту в Україні точаться запеклі бої — аналіз від Тимочка

Ілюстративне фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

На всіх напрямках, на яких працюють російські війська — або ж наступають, або вже штурмують, йдеться не стільки про стратегічні плани, скільки про політичні для президента РФ Володимира Путіна та його передвиборчої кампанії. Про це сьогодні, 28 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав голова Ради резервістів Сухопутних військ Збройних сил України Іван Тимочко.

“Загалом уся інтенсивність боїв, які зараз точаться, це спроби продемонструвати необхідність сили Путіна, що він нібито може керувати та контролювати армію і народ російський. Це він робить для того, щоб показати себе як єдиного і найнеобхіднішого кандидата або лідера для російського народу на найближчі півдесятка або навіть більше ніж 10 років. З цим саме потрібно пов’язувати таку інтенсивність російських військ на лінії фронту загалом, оскільки інтенсивність не падає, рівень усе ще високий. Є також ще часткове накопичення і посилення російських військ після великих втрат, тому іноді інтенсивність наступу армії РФ зменшується”, — зауважив Тимочко.

За його словами, росіяни використовують класичні тактику і стратегію.

“Людським валом, зокрема за підтримки десь бронетехніки на широкій лінії фронту, спроби прорватися в бік конкретних населених пунктів. На Лимано-Куп’янському напрямку — в бік Оскола, на Бахмутському — в Часів Яр”, — сказав голова Ради резервістів.

Щодо Авдіївського напрямку, Тимочко повідомив, що російські окупанти намагаються оточити Авдіївку.

“Останній тиждень ознаменувався тим, що росіяни втратили на Авдіївському напрямку низку позицій. Також, на жаль, мали деякі успіхи, інколи намагалися просуватися, намагалися без успіху закріпитися, їхні ДРГ заходили, фотографувалися з прапором Росії та відходили. На Мар’їнському та Вугледарському напрямку помітна постійна активність з боку російських окупантів. Тим паче враховуючи, що Авдіївсько-Вугледарський плацдарм російськими окупантами розглядався і розглядається як один із таких, які необхідно захопити, а також захопити надалі Донецьку і Луганську область і таким чином виконати завдання Путіна з окупації цих двох областей. І з цим, до речі, теж пов’язана інтенсивність російських військ на східному напрямку”, — розповів він.

Голова Ради резервістів оцінив ситуацію і на південному напрямку.

“На південному напрямку російські окупанти намагаються вибити українські війська в районі Роботиного. Лівий берег Дніпра Херсонської області не дає їм спокою, бо українські війська там розширюють плацдарм”, — зазначив Тимочко.

Він припустив, що навряд чи найближчим часом інтенсивність боїв спаде.

Читайте також: Росіяни вночі атакували дронами і балістикою — деталі розповіли в Повітряних силах

Нагадаємо, минулої доби Сили оборони України ліквідували 740 російських окупантів. Загальна кількість втрат армії РФ від початку вторгнення вже становить понад 382 тис. військових.

Прямий ефір