На російську авіацію чекає доля Чорноморського флоту — розбір Варченка

Знищений російський літак. Ілюстративне фото: unian.net

Отримання Україною багатофункціональних винищувачів F-16 позбавить російських окупантів переваги в повітрі. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт з питань національної безпеки Іван Варченко.

Він наголосив, що авіапідтримка військ противника суттєво впливає на ситуацію на різних напрямках. Водночас за нинішніх можливостей українських засобів протиповітряної оборони росіяни втрачають свої літаки в небі над Україною.

“РФ змушена кидати чергових смертників-авіаторів на те, щоб працювати на українській лінії фронту. Я нагадаю, досить успішним варіантом застосування авіації стало використання керованих авіабомб, що значною мірою створювало проблеми для українських Сил оборони практично на всіх ділянках лінії фронту, де вони застосовувалися. І, звісно ж, застосовувалися вони через те, що Україна не має в достатній кількості засобів, які дають змогу знищувати ці літаки на відстанях, звідки скидаються ці керовані авіабомби. Це відстань 50-60 кілометрів”, — сказав Варченко.

За словами експерта, зараз українські військові використовують засоби протиповітряної оборони, які є, маневрують ними.

“Ми з нетерпінням чекаємо цих F-16, розуміючи, що тоді ситуація може кардинально змінитися. І росіяни цієї своєї конкурентної переваги, такої як авіація з керованими авіабомбами, будуть позбавлені й змушені будуть задовольнятися якимись іншими тактичними можливостями. І ці можливості будуть дорожчими й складнішими”, — наголосив Варченко. 

Він також нагадав, що Україна менш ніж за місяць знищила 10 російських літаків, і це хороший темп. При цьому в нинішніх умовах через санкції, за відсутності доступу до технологій РФ дуже складно поповнювати свої авіаційні резерви.

“Для України важливо знову ж таки зберігати темпи й можливості знищення, зокрема російської авіації. Ми рухаємося зараз у хороших темпах. Я нагадаю, ми в хороших темпах рухаємося зі знищення російського флоту. Чорноморський флот Російської Федерації наказує довго жити й зараз змушений, замість того, щоб виконувати свої бойові завдання, ховатися десь по бухтах та по інших норах по всій акваторії Чорного моря, й втікає, в тому числі в Каспійське море. Ми розуміємо, що те саме буде найближчим часом у російській авіації, за умови, що наші партнери будуть достатньо щирі в допомозі Україні”, — сказав Варченко.

Читайте також: Одного Patriot не вистачить, щоб ЗСУ так “косити” російську авіацію — експерт про “сушкопад”

Раніше експерт у сфері авіації, заступник генерального директора компанії з виробництва засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський розповів, що за два роки повномасштабного вторгнення українські військові збили близько 34 літаків Су-34, які РФ популяризує як сучасні та використовує для скидання керованих авіабомб. Було знищено близько 250 російських льотчиків — навчених, підготовлених, з військовим досвідом.

Прямий ефір