Одного Patriot не вистачить, щоб ЗСУ так “косити” російську авіацію — експерт про “сушкопад”

Російська "сушка", що палає. Фото: t.me/MykolaOleshchuk

Останнім часом спостерігається успішна тенденція на знищення Збройними силами України (ЗСУ) ворожих військових літаків. Російський “сушкопад” триває. За словами авіаексперта, провідного наукового співробітника Державного музею авіації ім. Антонова Валерія Романенка, озвученими сьогодні, 28 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ, для цього застосовуються кілька комплексів.

“Це говорить про те, що ми довго шукали, як боротися з носіями крилатих бомб, і нарешті цю проблему розв’язали. І розв’язали одразу, добре, ефективно і не одним американським “Петріотом” (ЗРК Patriot, — ред.). Судячи з усього, вже кілька комплексів працюють. Не встигне один Patriot у різних районах за тиждень збити 10 літаків. Не вистачить одного Patriot, щоб так “косити” російську авіацію, до того ж… поки що напрямки не називаються, але, як правило, якщо в одному районі збито літаки, там польоти на якийсь час або зовсім припиняють, або різко скорочують”, — сказав авіаексперт.

А Patriot, як пояснив Романенко, якщо працює методом засідки, то певний час він має відстоятися, щоб у цьому районі не привертати увагу противника. Метод засідки передбачає проміжки часу між пусками, а збиття російських літаків відбуваються майже поспіль.

“Тим більше по два літаки на день. Тому працюють різні, я так думаю, комплекси. І поки що схоже, що знайдено протиотруту проти цих російських носіїв КАБів”, — висловився авіаексперт.

Читайте також: Росармія втратила близько 250 льотчиків: значення ліквідації ворожої авіації пояснив експерт

Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, Сили оборони України протягом минулої доби ліквідували ще понад тисячу російських загарбників. Втрати ворожої армії в особовому складі за час повномасштабного вторгнення вже перевищили 412 тис. солдатів. Крім того, ЗСУ за добу знищили два літаки противника, 14 танків і 24 дрони.

Прямий ефір